Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Mieszkańcy nie chcą większych opłat za brak segregacji śmieci

Brzesko. Mieszkańcy nie chcą większych opłat za brak segregacji śmieci

Jak podaje portal rdn.pl pracownicy Brzeskich Zakładów Komunalnych w Brzesku rozpoczęli kontrolę śmietników należących do Spółdzielni Mieszkaniowej w tym mieście. W piśmie jakie dostali lokatorzy podpisanym przez zastępcę burmistrza dowiedzieli się, że jeżeli prawidłowo nie będą segregowali śmieci to za ich wywóz więcej zapłacą. Mieszkańcy się buntują i mówią nie można stosować odpowiedzialności zbiorowej.

Pani Zofia Gibała z niedowierzaniem odczytała pismo od władz miasta. Jak mówi, dobrze segreguje śmieci. Zaskoczyło ją to, że jeżeli pozostali tego nie robią ona będzie więcej płaciła. Jest wdową i liczy się z każdym groszem. – Nie można płacić za wszystkich – dodaje.

Janusz Filip, prezes Brzeskich Zakładów Komunalnych podkreśla, że problem jest i to spory, bo choć każdy deklaruje segregację śmieci to niestety nie wszyscy to robią. – Przy takiej ilości osób może znaleźć się czarna owca, ale wówczas jest odpowiedzialność zbiorowa– podkreśla.

Chyba, że mieszkańcy złapią osobę która nie segreguje śmieci i zgłosi to firmie. Wtedy tylko ona zostanie ukarana.

rdn.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast