Don't Miss
Home » Wiadomości » Minister zdrowia Łukasz Szumowski w brzeskim szpitalu

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w brzeskim szpitalu

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podpisał rozporządzenie w sprawie płac lekarzy odbywających szkolenie specjalizacyjne w ramach rezydentury. To element realizacji porozumienia z rezydentami, które zawarto w lutym – poinformował w Brzesku minister zdrowia. Szumowski podkreślił, że w ustawie zapisano, iż klauzula opt-out, która pozwala na pracę powyżej ustawowych 48 godzin tygodniowo, przestanie obowiązywać do 2028 r.

– To jest bardzo krótkie porozumienie. Ustalenia zapisane są na półtorej kartki papieru. Zawiera ono , że lekarze rezydencji otrzymają podwyżki – mówi minister.

Na liście specjalizacji priorytetowych są – jak wskazał w Brzesku minister Szumowski – m.in. anestezjologia i intensywna terapia, chirurgia onkologiczna, chirurgia ogólna, choroby wewnętrzne, hematologia, geriatria i kardiologia dziecięca. Resort zdrowia będzie też finansował dyżury lekarzy rezydentów – Koszt dyżurów rezydentów teraz będzie finansował budżet państwa, a nie szpitale, to poprawi sytuację finansową szpitali – mówi Adam Smoułcha, dyrektor brzeskiego szpitala.

W brzeskim szpitalu obecnie pracuje 16 lekarzy rezydentów. 

Wizyta Ministra Zdrowia w brzeskim szpitalu.

Opublikowany przez Informator Brzeski Czwartek, 6 września 2018

Wizyta Ministra Zdrowia w brzeskim szpitalu.

Opublikowany przez Informator Brzeski Czwartek, 6 września 2018

IB

Fot. Maciej Mazur

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast