Don't Miss
Home » Wiadomości » Brzesko. Nie będzie jednak parkingu przy placu Kazimierza

Brzesko. Nie będzie jednak parkingu przy placu Kazimierza

Jak podaje portal rdn.pl, nie będzie parkingu na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku. Radni nie zdecydowali się na propozycję kierowców, którzy wnioskowali, by centralne miejsce w mieście, które wykorzystywane jest tylko podczas uroczystości, na co dzień przeznaczyć na parking.

Radni tłumaczą, że takiemu rozwiązaniu sprzeciwiają się mieszkańcy, których domy położone są obok tego placu.

W godzinach szczytu znalezienie wolnego miejsca parkingowego, choć większość jest płatnych, graniczy z cudem – mówią kierowcy. – Czasem trzeba wiele czasu spędzić i jeździć, żeby znaleźć wolne miejsce do parkowania – dodaje.

Część z nich wnioskowała, by Plac Kazimierza Wielkiego w centrum miasta był przeznaczony jako parking. Jak mówią, to miejsce wykorzystywane jest tylko kilka razy w roku. – Tak to stoi całkowicie pusty – dodaje mieszkanka miasta.

Adam Kwaśniak, przewodniczący osiedla Stare Miasto podkreśla, że mieszkańcy, których domy są zlokalizowane wokół tego miejsca na to się nie zgadzają. – Boją się hałasu – mówi.

Władze miejskie zapewniają, że cały czas szukają terenów pod nowe parkingi.

rdn

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast