Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko: Niezwykła inauguracja 10 roku działalności UTW / zdjęcia

Brzesko: Niezwykła inauguracja 10 roku działalności UTW / zdjęcia

DSC_5225Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował 10 rok swojej działalności. Była to jak przystało na okrągłą liczbę lat niezwykła inauguracja, która tym razem odbyła się w odrestaurowanym pałacu Goetzów Okocimskich. Trzeba przyznać, że dawna siedziba rodowa Goetzów, a później dwóch szkół, liceum ogólnokształcącego i liceum ekonomicznego robi wrażenie. Gotowe już hall, niektóre sale i kaplica wyglądają jak za swoich najlepszych lat. Mówili o tym wszyscy goście, którzy uczestniczyli w inauguracji i mieli także możliwość zwiedzenia gotowej części pałacu. Znana jest już przyszłość pałacu, który będzie pełnił rolę pięcio – gwiazdkowego hotelu i będzie integralną częścią uzdrowiska bocheńskiego, będącego również własnością gospodarzy obiektu.

Podczas spotkania w pałacu studentom uroczyście wręczono legitymacje studenckie, które otrzymali między innymi z rąk zaproszonych gości, a więc profesora Franciszka Ziejki, byłego rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, profesora Janusza Zdebskiego, profesora Jana Blecharza i profesora Edwarda Dobrzańskiego. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele wszystkich organizacji i instytucji, z którymi współpracuje brzeski UTW. Inaugurację poprowadziła inicjatorka działalności UTW w naszym mieście, a wykład inauguracyjny na temat historii Uniwersytetu w Krakowie wygłosił profesor Franciszek Ziejka.

TP

Foto-Hajduk

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast