Nie przegap
Strona główna » Kultura » Brzesko: Noc z Andersenem

Brzesko: Noc z Andersenem

BIBJuż w najbliższy piątek (05.04) o godzinie 19.00 w Oddziale dla Dzieci PiMBP w Brzesku rozpocznie się całonocna impreza „Noc z Andersenem” w której wezmą udział najlepsi czytelnicy w wieku 9-13 lat.

Noc z Andersenem jest międzynarodowym przedsięwzięciem organizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej i rocznicy urodzin H.Ch. Andersena. Uczestniczą w nim biblioteki z różnych krajów, organizując w tym samym czasie trwające całą noc spotkania, rozwijające w dzieciach zainteresowania czytelnicze. Brzeska Biblioteka po raz pierwszy włączy się w obchody urodzin Andersena i mamy nadzieję, że od tej pory „Noc z Andersenem” na stałe zagości w kalendarzu naszych imprez kulturalnych.

Na uczestników nocnego spotkania z baśniami czekają liczne atrakcje, m. in.: wizyta Pana Andersena, głośne czytanie baśni przez wolontariuszy z Małopolskiej Szkoły Wyższej w Brzesku, konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę urodzinową dla duńskiego bajkopisarza, gry i zabawy literackie inspirowane baśniami Andersena oraz nocny seans bajkowy. Będzie również wspólna kolacja, tort urodzinowy oraz śniadanie w dniu następnym. Baśniowa przygoda w Bibliotece zakończy się w sobotę 6 kwietnia o godzinie 9.00.

Karina Legutek PiMBP

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast