Don't Miss
Home » Wiadomości » Brzesko. Nowa karetka w brzeskim szpitalu

Brzesko. Nowa karetka w brzeskim szpitalu

Ma napęd na cztery koła więc bez problemu poradzi sobie w każdym terenie, jest też  bogato wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt medyczny.  Dziś w Szpitalu Powiatowym w Brzesku  odbyło się uroczyste przekazanie nowej karetki  zespołom ratownictwa medycznego.

Poświecenia pojazdu, dokonał ks. Józef Waśko, kapelan szpitala.

– To pojazd wysokiej klasy, można powiedzieć, że taki „szpital w pigułce” – mówi podczas uroczystości Adam Smołucha, dyrektor brzeskiego szpitala.

Dyrektor zwrócił uwagę, że zakup był pilną koniecznością, ostatnio jedna z karetek w wyniku kolizji z sarną uległa zniszczeniu.

– Tabor trzeba było szybko uzupełnić, dlatego zdecydowaliśmy się na ten zakup, nie szukając dofinansowania zewnętrznego. To pochłonęłoby pewnie sporo czasu, a w tym przypadku nie mogliśmy sobie na to pozwolić – podkreślał dyrektor.

Andrzej Potępa, starosta powiatu brzeskiego, który wziął udział w spotkaniu, zwrócił uwagę, że szpital jest jednostką, która pozyskuje sporo funduszy zewnętrznych na realizowane przez siebie inwestycje.

Trwa remont bloku operacyjnego, budowa dziennego domu opieki medycznej i centralnej sterylizatorni. Szpital przy wykorzystaniu funduszy zewnętrznych  realizuje także wiele projektów  profilaktycznych, wśród których jest m. innymi program profilaktyki raka jelita grubego.
Nowa karetka, która kosztowała blisko 400 tys. zł. to pojazd marki Mercedes.

– Pojazd jest klimatyzowany, co podnosi komfort transportu chorego. Warto podkreślić, że w karetce jest sporo miejsca, co dodatkowo ułatwia pracę ratownika – mówi Krzysztof Gagatek, ratownik medyczny ze Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Dodatkowym atutem tego pojazdu są zewnętrzne światła ledowe zamontowane wokół karetki, które umożliwiają oświetlenie miejsca zdarzenia, z którego jest transportowany pacjent.

IB

Fot. powiatbrzeski.pl

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast