Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko: nowy Przewodniczący Rady Miejskiej

Brzesko: nowy Przewodniczący Rady Miejskiej

Na specjalnej sesji RM, która odbyła się 10 grudnia radni wybrali nowego przewodniczącego. Został nim Tadeusz Pasierb. Funkcję przewodniczącego objął po rezygnacji z niej Krzysztofa Ojczyka.

Przypomnijmy, że doszło do niej w wyniku umowy koalicyjnej z wyborów w 2010 roku, w której mowa była o tym, że po dwóch latach przewodniczącym rady zostanie osoba wskazana przez Wspólnotę Samorządową. Chociaż w rozmowach kuluarowych radni określali pracę Krzysztofa Ojczyka jako bardzo dobrą, to jednak zgodnie z umową przewodniczący zrezygnował z funkcji, aby wcześniejsze koalicyjne ustalenia zostały zrealizowane. Nowego przewodniczącego poparło 12 radnych, trzech było przeciwnych kandydaturze, a czworo wstrzymało się od głosu. Jeden głos był nieważny. W posiedzeniu uczestniczyło dwudziestu radnych. Tadeusz Pasierb był jedynym kandydatem. Z ubiegania się o kierowanie radą zrezygnowała Maria Kądziołka oraz były przewodniczący Krzysztof Ojczyk, który otrzymał rekomendację od Marii Kądziołki i Katarzyny Pacewicz – Pyrek.Tadeusz Pasierb zasiada w Radzie Miejskiej od kilkunastu lat. W aktualnej kadencji pełnił funkcję jej wiceprzewodniczącego. Był i jest członkiem najważniejszych komisji brzeskiego samorządu. 

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast