Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. O bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Brzesko. O bezpieczeństwie w ruchu drogowym

img_6416_800x533Dzisiaj (24 listopada) w Starostwie Powiatowym w Brzesku z inicjatywy Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Krakowie odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli samorządów lokalnych, Policji, Straży Pożarnej, przedstawicieli zarządców dróg oraz osób reprezentujących instytucje związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Tematem spotkania było przedstawienie zagadnień związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz propagowanie optymalnych rozwiązań minimalizujących zagrożenia w tym obszarze.

Spotkanie otworzył przedstawiciel Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Krakowie Pan Marek Dworak, który zrelacjonował różnorodne działania podejmowane w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz założenia Małopolskiego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na lata 2014 – 2020. W swoim przemówieniu podkreślił jak ważne jest kształtowanie prawidłowych zachowań i nawyków od najmłodszych lat.
Podinsp. Krzysztof Dymura, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie omówił aktualny stan bezpieczeństwa na małopolskich drogach, porównując województwo do całego kraju. Przedstawił także działania i inicjatywy szeroko podejmowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Dane w zakresie ruchu drogowego na terenie powiatu brzeskiego zaprezentował Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Brzesku podinsp. Zbigniew Baruś dokonując analizy zdarzeń drogowych i ich przyczyn.

Podczas spotkania poruszono także kwestie infrastruktury drogowej, w tym również oznakowania dróg, co niewątpliwie ma istotne znaczenie wpływające na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podsumowaniem dyskusji były wnioski i propozycje działań ograniczających wzrost zagrożeń.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast