Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko: „Ogólnopolska Noc Profilaktyki” – zdjęcia

Brzesko: „Ogólnopolska Noc Profilaktyki” – zdjęcia

DSC_2110-nPromocja zdrowego i bezpiecznego trybu życia, bez uzależnień – narkotyków, alkoholu oraz przemocy wśród młodzieży – to przesłanie „Ogólnopolska Noc Profilaktyki”, która odbywa się w całym kraju 22 czerwca 2013 roku. Udział w akcji wzięło ponad 100 miast i kilkaset gmin w całej Polsce.

Ten pilotażowy program odbył się w ramach rządowego programu „Razem Bezpieczniej. Impreza jest wzorowana na cieszącej się dużym zainteresowaniem Nocy Muzeów, która przekształciła się w masowe, ogólnopolskie wydarzenie kulturalne.

Organizatorem inicjatywy był Urząd Miejski w Brzesku przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

– Chcemy pokazać młodzieży, że można się bawić bez używek. Happening „Przestańmy biec!” skierowany jest głównie do młodzieży szkół gimnazjalnych jak i ponadgimnazjalnych  – mówi komendant powiatowej policji w Brzesku mł. insp. Roman Gurgul.

Punktualnie o 16:00 uczestnicy happeningu kładąc dłonie na sercu wybili symbolicznie 60 sekund – rytm wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności serc. Gest ten wykonywali nie tylko gimnazjaliści, licealiści, ale także dzieci i dorośli zgodnie ze słowami odezwy „(…) by dzieci, młodzież i dorośli byli tak bardzo razem i tak bardzo prawdziwi w tak ważnej sprawie”.

Przechodniom rozdawano naklejki: „Ogólnopolska Noc Profilaktyki – moda na życie bez uzależnień”.

Po happeningu, w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym na uczestników akcji czekał program artystyczny przygotowany przez młodzież. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy tańców oraz sztuk i sportów walki. Na koniec uczestnicy po obejrzeniu projekcji filmu „Głęboka woda” zabrali głos na temat profilaktyki uzależnień.

IB

Foto – Maciej Mazur IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast