Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Oszust usłyszał zarzuty

Brzesko. Oszust usłyszał zarzuty

Policjanci zajmowali się sprawą 32-letniego mieszkańca Brzeska, który oszukał pracowników sklepów i wprowadził ich w błąd podając fikcyjne zatrudnienie i wysokość uzyskiwanych dochodów po to, aby zakupić sprzęt elektroniczny na raty. Zebrany przez brzeskich śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów oszustwa.

Wielokrotnie karany recydywista w celu uzyskania kredytu bez skrupułów wprowadził w błąd pracowników brzeskich sklepów i złożył nierzetelne oświadczenie o zatrudnieniu i wysokości miesięcznych dochodów. W ten oszukańczy sposób zyskał telewizor i laptop warte ponad 4,5 tys. złotych. Mężczyzna nigdy nie miał zamiaru regulować zaciągniętych zobowiązań. Dodatkowo kilkanaście razy w ten sam sposób usiłował dokonać zakupów ratalnych różnych sprzętów, na szczęście z negatywnym skutkiem. Policjanci, którzy zajmowali się sprawą m.in. przesłuchali świadków i sprawdzili, czy mężczyzna był zatrudniony w firmach, które podawał. Okazało się, że informacje o zatrudnieniu i zarobkach były fikcją.

Skrupulatnie zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzuty oszustwa. Za przestępstwo to grozi do 8 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku, mając na uwadze działanie sprawcy w warunkach recydywy, Sąd może zwiększyć karę przewidzianą za tego typu przestępstwo.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast