Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Pedofilowi z Brzeska grozi 12 lat więzienia.

Brzesko. Pedofilowi z Brzeska grozi 12 lat więzienia.

Do dwunastu lat więzienia grozi 46 letniemu mieszkańcowi gminy Brzesko. Do sądu trafił akt oskarżenia w którym śledczy zarzucają mu czyny pedofilskie. Według nich mężczyzna miał się nieobyczajnie zachowywać na brzeskim basenie. Akt oskarżenia obejmuje kilka zarzutów.

– Przede wszystkim musimy wiedzieć, że nie ma żadnych konkretnych cech, po których możemy rozpoznać pedofila. Osoby dorosłe wykorzystujące seksualnie dzieci niczym szczególnym się nie wyróżniają – mówi lek. med Agnieszka Miłoś, specjalista seksuolog.

Często kontakt w internecie jest sposobem pedofilów na to, żeby żeby zdobyć zaufanie, nawiązać relacje z dzieckiem, nakłonić je na spotkanie. Dlatego o zagrożeniach trzeba z dziećmi rozmawiać.

– Rodzice nie powinni bagatelizować żadnego z sygnałów od swoich pociech – podkreśla lek. med Agnieszka Miłoś, specjalista seksuolog.

Nazwiska i inne dane najgroźniejszych gwałcicieli i pedofilów są w pełni jawne. Zostały zamieszczone w internecie, w ogólnodostępnej części Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Rejestr  składa się z Rejestru publicznego i Rejestru z dostępem ograniczonym. Dostęp do Rejestru publicznego jest nieograniczony. Wystarczy przejść na: <rps.ms.gov.pl>.

– Dzięki temu w Małopolsce udało się odnaleźć pedofila, który pracował w jednym z domów kultury. Stracił pracę – mówi st. asp. Ewelina Buda oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.


IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast