Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Pękają rury

Brzesko. Pękają rury

Pełne ręce roboty ma pogotowie wodno-kanalizacyjne przy Rejonowym Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku. Wahania temperatury sprawiają, że pęka sieć wodociągowa. Mieszkańcy muszą się liczyć z dłuższymi przerwami w dostawie wody, bo usuwanie awarii, gdy ziemia jest zmarznięta, jest bardzo trudne.

To już kolejny raz, kiedy koło mojego domu pęka wodociąg. Jak jest wykonana sieć? – pyta pani Maria. – Nie można normalnie żyć, nie można ugotować obiadu czy się wykąpać. Nastawiałam pranie. Wody brakło i musiałam dokończyć je wieczorem – dodaje.

Awarie zdarzają się głównie na starych wodociągach wykonanych z żeliwa. Na nowych bardzo rzadko – Przymrozki, które są w nocy większe, w dzień mniejsze powodują, że ziemia się kurczy i naprężenia na wodociągi są różne i w tych słabych punktach zdarzają się awarie – przyznaje Zbigniew Gładyś prezes brzeskich wodociągów.

Jak podkreśla usuwanie awarii w tym okresie jest bardzo trudne – Zanim woda sobie znajdzie ujście, to trwa, bo ziemia jest zamarznięta do 70 centymetrów – dodaje.

Prezes spółki zapewnia, że stare sieci są wymieniane na nowe systematycznie. To jednak potrwa, bo wszystkich prac od razu nie da się wykonać.

rdn

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast