Don't Miss
Home » Sport » Jolanta Ogar w Brzesku – zdjęcia

Jolanta Ogar w Brzesku – zdjęcia

Hala sportowa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 2 w Brzesku była 19 października miejscem uroczystego podsumowania systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w Małopolsce. Impreza zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Brzesku i Małopolski Szkolny Związek Sportowy była okazją do nagrodzenia najlepszych zawodników, trenerów  i szkół biorących udział w zawodach sportowych w roku szkolnym 2011/2012.

Uroczystość rozpoczęło przemówienie prezesa małopolskiego SZS, Włodzimierza Nowaka, który oficjalnie podziękował wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji w minionym roku szkolnych, a także uhonorował pamiątkowymi dyplomami przedstawicieli powiatu brzeskiego za wkład w rozwój sportu dzieci i młodzieży. Z ramienia władz powiatu krótkie przemówienie wygłosił starosta brzeski, Andrzej Potępa. – Powiat brzeski, dzięki przychylności radnych, przeznacza całkiem spore pieniądze na sport amatorski oraz sport dzieci i młodzieży. Wychodzimy przy tym z założenia, że to ten rodzaj sportu należy promować i wydawać na niego publiczne pieniądze. Jest to sport w najczystszej postaci, prawdziwie amatorski i wolny od patologii, jakie pojawiają się w sporcie profesjonalnym – podkreślił gospodarz powiatu brzeskiego.
Gościem honorowym uroczystości była Jolanta Ogar, żeglarka i uczestniczka ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Po zakończeniu wstępnej części uroczystości i występie artystycznym przygotowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej w Wojakowej, sportsmenka wraz z oficjelami wręczała puchary, okolicznościowe dyplomy oraz podziękowania przedstawicielom małopolskich szkół, które osiągnęły najlepsze wyniki w zawodach sportowych w poprzednim roku szkolnym. Pochodząca z Łysej Góry olimpijka podkreśliła z radością ogromny postęp, jaki dokonał się w sporcie szkolnym i przekazała uczniom wiele inspirujących słów. – Jest dla mnie niesamowite, że obecnie tak wielki nacisk kładzie się na sport i tworzenie klubów uczniowskich. Kiedy byłam w szkole dla mnie każde zawody były niczym mistrzostwa świata. Nie miało znaczenia czy były to turnieje szkolne, międzyszkolne czy wojewódzkie. Chciałam Wam przekazać, abyście się nie poddawali. Każde marzenie można spełnić i wszystko co sobie założycie możecie zrealizować. Musicie tylko wierzyć w siebie i konsekwentnie dążyć do obranego celu – powiedziała Ogar, która podczas Igrzysk w Londynie w żeglarskiej klasie 470 w parze z Agnieszką Skrzypulec zajęła znakomite 12 miejsce.
sportowiec.net

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast