Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Użądlony przez osy trafił do szpitala.

Brzesko. Użądlony przez osy trafił do szpitala.

14423695_1365412323486187_423844857_oNa Oddział Intensywnej Terapii w Brzesku z objawiamy wstrząsu anafilaktycznego został przywieziony 33 letni mężczyzna. Pogryzły go osy. Ich gniazdo było obok Powiatowego Centrum Edukacji w Brzesku w którym siedzibę ma też kilka Wydziałów brzeskiego starostwa.

Stan poszkodowanego jest stabilny – mówią medycy. Mężczyzna był uczulony na jad os.

Jak podkreślają straży najprawdopodobniej wszedł na gniazdo, które znajdowało się w ziemi. – Po przybyciu na miejsce zastępów strażaków poszkodowany był już w karetce pogotowia ratunkowego. Naszym zadaniem było zabezpieczenie terenu oraz likwidacja gniazda. Została do niego wlana woda. Następnie strażacy wykopali gniazdo – mówi Piotr Słowiak z Powiatowej Państwowej Komendy Straży Pożarnej w Brzesku. To nie pierwszy tego typu przypadek. Do szpitala na obserwacje trafił 23 letni mieszkaniec Sufczyna. Podczas remontu drewnianego domu natknął się na gniazdo os, które go zakatowały. Jego życiu też nie zagraża niebezpieczeństwo.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast