Don't Miss
Home » Wiadomości » Brzesko. Policjanci odzyskali samochody warte ponad 200 tys. złotych

Brzesko. Policjanci odzyskali samochody warte ponad 200 tys. złotych

Policjanci z brzeskiego wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi przedstawili zarzuty oszustwa 35-letniemu mieszkańcowi województwa lubelskiego. Mężczyzna oferował fikcyjne usługi sprowadzenia samochodów z zagranicy i przyjmował zamówienia na transport zapłaconych już pojazdów, które nigdy do kupujących nie trafiły. W tak nieuczciwy sposób 35-latek przywłaszczył sobie 8 samochodów. Policjanci odnaleźli część pojazdów na terenie prywatnych posesji w województwie lubelskim, część trafiła do firmy handlującej częściami samochodowymi i była w trakcie rozbiórki na części. Zatrzymanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Działania brzeskich kryminalnych oraz policjantów wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi doprowadziły do zatrzymania 35-letniego mężczyzny, który przywłaszczył sobie 8 samochodów. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna na jednym z portali internetowych zamieścił ogłoszenie i oferował fikcyjne usługi transportowe oraz możliwość sprowadzania samochodów z zagranicy. Jak ustalili śledczy, 35-latek od 29 stycznia br. przyjmował zamówienia na transport z zagranicy zapłaconych przez zleceniodawcę samochodów. W rzeczywistości mężczyzna nie prowadził firmy transportowej a sprowadzenie pojazdów zlecił innej firmie. W taki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie 8 samochodów, które nigdy nie trafiły do kupujących.

Policjanci dotarli też do miejsc, w których mężczyzna ukrył bądź sprzedał samochody. Cztery pojazdy zostały sprzedane do firmy handlującej częściami samochodowymi na terenie województwa mazowieckiego. Funkcjonariusze weszli na teren tej firmy w trakcie ich rozbiórki na części. Pozostałe pojazdy mężczyzna ukrył na prywatnych posesjach na terenie województwa lubelskiego.

Policjanci zabezpieczyli znalezione auta i części samochodowe. Wartość przywłaszczonych samochodów szacuje się na około 220 tys. złotych. 14 lutego br. śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty oszustwa, za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Za paserstwo odpowiedzą również osoby, które nabyły te pojazdy, wiedząc, że pochodzą one z kradzieży.

KPP Brzesko

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast