Don't Miss
Home » Wiadomości » Brzesko. Policjanci zatrzymali grupę okradającą placówki handlowe

Brzesko. Policjanci zatrzymali grupę okradającą placówki handlowe

Policjanci zatrzymali cztery osoby w wieku od 18 do 44 lat, które okradały placówki handlowe. Przestępczy kwartet wpadł zaraz po tym jak usiłował dokonać kradzieży w jednym ze sklepów na terenie Brzeska. Podczas zatrzymania policjanci ujawnili przy nich asortyment w sporej ilości, który jak się okazało pochodził z kradzieży sklepowych w ościennych powiatach.

Czteroosobowa grupa – trzech mężczyzn i kobieta, wszyscy mieszkańcy Krakowa, zostali zatrzymani w Brzesku. W czwartkowy wieczór (tj. 30.11) usiłowali dokonać kradzieży w jednej z brzeskich placówek handlowych. Ich plany pokrzyżował jednak czujny personel sklepu, a następnie policjanci, którzy w pościgu zatrzymali uciekających samochodem sprawców.

W trakcie kontroli ich pojazdu policjanci w bagażniku ujawnili duże ilości artykułów spożywczych, alkoholu oraz artykułów chemicznych. Jak się okazało to towar pochodzący z kradzieży. Sprawcy zanim zjawili się w Brzesku okradli dwa sklepy w sąsiednich powiatach.

Trzech mężczyzn oraz kobieta usłyszeli zarzuty kradzieży. Policjanci nawiązali kontakt z ościennymi jednostkami, sprawdzają zapisy monitoringów sklepowych, aby ustalić czy grupa ma związek z innymi kradzieżami na terenie Brzeska i okolic. Sprawa ma charakter rozwojowy.

KPP Brzesko

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast