Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko: Policjanci zatrzymali grupę specjalizującą się w kradzieżach sklepowych

Brzesko: Policjanci zatrzymali grupę specjalizującą się w kradzieżach sklepowych

policjaTrzy osoby zatrzymała brzeska policja, zaraz po tym jak po raz kolejny usiłowali dokonać kradzieży w jednym z hipermarketów na terenie Brzeska. Straty szacuje się w kilku tysiącach złotych.

W piątkowy wieczór 4 października dyżurny brzeskiej jednostki został poinformowany o usiłowaniu kradzieży w jednym z brzeskich hipermarketów. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zatrzymali grupę osób w wieku od 19-22 lat. Sprawcy usiłowali dokonać kradzieży artykułów spożywczo-przemysłowych. „Zakupy” były dosyć sporych rozmiarów, bo wartość asortymentu wyceniono na kwotę ponad 1,5 tys. złotych. W trakcie czynności policjanci ustalili, że właśnie ta grupa jest odpowiedzialna za kradzieże, do których doszło we wrześniu br. w Brzesku.  Straty w wyniku tej działalności przestępczej oszacowano na ponad 5 tysięcy złotych. Dwie kobiety oraz mężczyzna trafili do policyjnego aresztu. Zatrzymani byli już w przeszłości karani. Okazuje się, że grupa specjalizowała się w kradzieżach sklepowych. Na cel obrała sobie jedną z sieci hipermarketów. Policjanci potwierdzili już, że osoby te dokonały podobnych kradzieży w placówkach na terenie sąsiednich powiatów.

Prokuratura wobec podejrzanych zastosowała dozór policyjny oraz w przypadku mężczyzny dodatkowo poręczenie majątkowe.

KPP Brzesko / IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast