Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Policjanci zatrzymali wielokrotnego włamywacza do sklepów

Brzesko. Policjanci zatrzymali wielokrotnego włamywacza do sklepów

policjaDrobiazgowe czynności na miejscu włamania pozwoliły ustalić i zatrzymać sprawcę.

Policjanci z Komisariatu Policji w Czchowie patrolujący w godzinach nocnych okoliczne miejscowości ujawnili uszkodzenie drzwi wejściowych jednego ze sklepów w Złotej. Nieznany sprawca usiłował włamać się do palcówki handlowej, jednakże nie udało mu się wyważyć drzwi i skończyło się na powyginaniu blach.

Na miejsce skierowano przewodnika z psem tropiącym; niestety czworonóg w pewnej chwili zgubił ślad. Mundurowi przeprowadzili także szczegółowe oględziny miejsca przestępstwa, zabezpieczając – jak się później okazało – koronne dowody przeciwko sprawcy. Jednocześnie funkcjonariusze rozpoczęli intensywną pracę operacyjną.

Wszystkie te działania pozwoliły na ustalenie sprawcy usiłowania włamania; był nim 23-letni mieszkaniec Nowego Sącza. Mężczyzna został zatrzymany już następnego dnia. Jak ustalili policjanci, mężczyzna na miejsce włamania przyjechał samochodem z wypożyczalni. W trakcie przesłuchań 23-latek przyznał się do innych włamań, popełnionych „na gościnnych występach” m.in. na terenie powiatów tarnowskiego i bocheńskiego. Mundurowi zabezpieczyli część wyrobów tytoniowych, skradzionych podczas jednego z włamań.

Sprawcy przestępstw grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast