Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” – debata społeczna

Brzesko. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” – debata społeczna

Jakie zagrożenia zgłaszają mieszkańcy powiatu brzeskiego poprzez Krajową Mapę Zagrożenia Bezpieczeństwa, jak ważną rolę odgrywają dzielnicowi w kontakcie ze społeczeństwem i co zrobić, aby było bezpieczniej na brzeskich drogach to główne tematy poruszone podczas debaty społecznej zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Brzesku.

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” pod takim hasłem w dniu 7.04 br. w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku odbyła się debata społeczna zainicjowana przez brzeską Policję. Spotkanie zapoczątkowało cykl debat społecznych, które policjanci w najbliższym czasie zorganizują z mieszkańcami powiatu brzeskiego oraz instytucjami stojącymi na straży bezpieczeństwa. Zamysłem tych debat jest zacieśnienie współpracy ze społecznością lokalną w zakresie diagnozowania zagrożeń najbardziej dokuczliwych dla mieszkańców naszego powiatu, uwzględniając przy tym ich potrzeby i oczekiwania dotyczące bezpieczeństwa.

Debacie przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł.insp. Mirosław Moryl oraz Starosta Brzeski Andrzej Potępa. W spotkaniu wzięli też udział policjanci, przedstawiciele samorządów, sołtysi oraz zainteresowane osoby.

Policjanci omówili zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazując przy tym zagrożenia, które są najczęściej zgłaszane w powiecie brzeskim. Następnie przybliżyli założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, podkreślając jak ważne i odpowiedzialne zadania stoją przed dzielnicowymi, dla których kontakt ze społecznością jest priorytetem. Funkcjonariusze dokonali prezentacji aplikacji „Moja Komenda”, która jest mobilnym przewodnikiem po jednostkach Policji w całym kraju. Przedstawili także stan bezpieczeństwa na brzeskich drogach oraz działania podejmowane w zakresie jego poprawy.

Ostatnim punktem debaty była dyskusja dotycząca bezpieczeństwa na terenie powiatu brzeskiego. Poruszone podczas spotkania kwestie oraz zgłoszone uwagi będą przedmiotem działań podejmowanych przez policjantów.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast