Don't Miss
Home » Wiadomości » Brzesko. Powiatowe Targi Edukacyjne

Brzesko. Powiatowe Targi Edukacyjne

Kolejny raz od 6 do 8 lutego w Brzesku odbywały się Targi Szkolne organizowane przez brzeskie Starostwo Powiatowe. Targi są dla absolwentów gimnazjów znakomitym źródłem wiedzy i okazją do ostatecznego podjęcia decyzji o wyborze szkoły średniej. Podczas targów mają okazję zobaczyć prezentację szkoły i spotkać się ze starszymi kolegami. Są to bardzo ważne rozmowy, niejednokrotnie decydujące o wyborze przyszłego zawodu. Dla Starostwa Targi są możliwością zabiegania o ucznia. Starostwo w Brzesku ma bardzo dobra ofertę edukacyjną, znakomite wyposażenie szkół oraz bardzo dobry kontakt z pracodawcami, którzy chętnie zatrudniają uczniów i zapraszają do odbycia stażu. Te właśnie rzeczy pokazywane są podczas targów.

– Niedawno Starostwo otrzymało ponad 11 milionów złotych dofinansowania ze środków unijnych – mówi Starosta Andrzej Potępa. – Za te pieniądze dokonamy kolejnych zakupów na doposażenie pracowni szkolnych. Wszystko po to, aby nasza oferta edukacyjna była na najwyższym poziomie. Nowoczesna i bardzo przydatna – kończy Starosta.

W tegorocznych targach wzięły udział wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu Starostwa, a więc ZSP nr 1 i nr 2 z Brzeska, ZSP ze Szczurowej i ZSP z Czchowa. Ponadto udział wzięły placówki edukacyjne czyli MOS z Łysej Góry, Szkoła Specjalna ze Złotej, a także Państwowa Wyższa Szkoła Podhalańska kształcąca na kierunku pielęgniarstwo. Swoją obecność zaznaczyły również Powiatowy Urząd Pracy i pracodawcy.

Brzesko. Powiatowe Targi Edukacyjne.

Brzesko. Powiatowe Targi Edukacyjne.

Opublikowany przez Informator Brzeski na 6 lutego 2018

IB

Fot. powiatbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast