Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Pożar budynku gospodarczego

Brzesko. Pożar budynku gospodarczego

Brzesko ul.Zielana 1Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania, stwierdzono, że pali się budynek gospodarczy w zabudowie szeregowej. Ogień wychodził spod pokrycia dachowego na przyległą ścianę delikatesów. Bezpośrednio zagrożony był również sąsiadujący budynek mieszkalny. Działania straży polegały na podaniu 2-prądów wody (do wnętrza obiektu oraz na dach i przyległą elewacje sąsiedniego budynku). Po stłumieniu ognia wykonano otwory w dachu celem dotarcia do palącej się powały. W przyległym budynku delikatesów na piętrze pojawił się gryzący dym co skutkowało zamknięciem sklepu na okres prowadzonych działań gaśniczych. Po ugaszeniu pożaru wyniesiono z budynku gospodarczego spalone pozostałości wyposażenia.

Sprawcą zamieszania jest najprawdopodobniej jeden z lokatorów, który w starym piecu, wypalał znaleziony przez siebie złom.

W wypalanym złomie znajdowały się resztki kabli, a w pomieszczeniu puszki po farbach, lakierach i inne śmieci. – Pod wpływem temperatury wszystko to spowodowało mieszankę wybuchową – mówi młodszy brygadier Jacek Ryncarz, zastępca dowódcy JRG PSP w Brzesku. – W pomieszczeniu były składowane góry śmieci, wiadomo – rozpuszczalniki plus ogień oznaczają niebezpieczeństwo – dodaje.

KPP/RDN

 

 

 

1 komentarz

  1. Ten koleś powinien odpowiedzieć karnie za świadome zanieczyszczenie środowiska i spowodowanie takiego zagrożenia

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast