Don't Miss
Home » Wiadomości » Brzesko: Od przybytku głowa nie boli

Brzesko: Od przybytku głowa nie boli

DCIM103GOPROJeszcze nie tak dawno mieszkańcy i kierowcy cieszyli się z oddania do użytku przebudowanej ulicy Leśnej, która jest także tymczasowym zjazdem z autostrady. Pojawiały się głosy, że zapewne tak już pozostanie i ulica będzie zjazdem na zawsze.

Stanowisko starostwa brzeskiego w tej sprawie w rozmowach z GDDKiA było jednak jednoznaczne i mówiło o oddaniu ulicy Leśnej na potrzeby zjazdu tylko na pewien okres czasu. Tak też się stało. W GDDKiA otwarto właśnie koperty z ofertami firm, które miałyby docelowy zjazd wybudować. W konkursie wystartowało 11 firm. Dyrekcja dróg przeznaczyła na wybudowanie brzeskiego zjazdu kwotę 77 milionów złotych. Najniższa z ofert opiewała na 44 miliony. Firma, która zwycięży w przetargu będzie miała 24 miesiące czasu na zaprojektowanie, wybudowanie i oddanie do użytku nowej drogi dojazdowej do autostrady. Tym samym nasze miasto będzie chyba jedynym w kraju, a być może na świecie, które będzie posiadało dwa połączenia z autostradą. Ale od nadmiaru przybytku głowa nie boli. W połączeniu z odnowioną trasą kolejową Przemyśl – Kraków i planami budowy łącznika drogowego z północnymi regionami Polski, stajemy się poważnym węzłem komunikacyjnym. Teraz już tylko już od władz powiatu i miasta będzie zależało czy wykorzystamy skutecznie ten podarunek?

IB

One comment

  1. Brzesko z dwoma zjazdami – jak Tarnów haha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast