Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko: RPWiK – Inwestycje

Brzesko: RPWiK – Inwestycje

SONY DSCPonad 32 miliony złotych przeznaczy Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji na realizację prac współfinansowanych z unijnego program „Spójności”. Przedsiębiorstwo realizuje projekt pod nazwą „Ochrona wód w dorzeczu rzeki Dunajec i Uszwicy poprzez uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie działalności Związku Międzygminnego w Brzesku”. Konferencja na ten temat odbyła się w siedzibie RPWiK 11 marca w poniedziałek

Najpóźniej do końca tego roku zakończą się prace związane z rozbudową sieci kanalizacyjnej w gminie Brzesko. Projekt finansowany jest z unijnego programu „Spójności”. Niestety w wykonywanych pracach nastąpił poślizg, spowodowany ogłoszeniem upadłości przez jednego z wykonawców czyli firmę ABM Solid. Jednakże jak zapewnia prezes zarządu Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Brzesku Zbigniew Gładyś, nie wpłynie to na realizację kontraktu. O bardzo dobrej współpracy wszystkich podmiotów podczas konferencji mówił przedstawiciel Związku Międzygminnego Bogusław Babicz.

Jak dowiedzieliśmy się podczas konferencji, kontrakt został podzielony na siedem części. Zakres prac obejmuje rozbudowę kanalizacji sanitarnej w Brzesku, modernizację ujęcia wody w Łukanowicach, wykonanie monitoringu i ogrodzenia obiektu w Łukanowicach. Umowę na dofinansowanie Projektu z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie Zarząd Spółki podpisał 26 lipca 2010 roku. Kost inwestycji to 32 miliony złotych. Dotacja z Funduszu Spójności to około 62 procent kosztów netto, Wkład własny Gminy Brzesko to około 34 procent kosztów netto. Pozostałe koszty inwestycji pokrywa przedsiębiorstwo. W ramach budowy kanalizacji sanitarnej zrealizowane zostały lub są na ukończeniu: budowa kanalizacji sanitarnej dla osiedli Leśna i Kopaliny oraz ulicy Wiejskiej w Brzesku, budowa kanalizacji sanitarnej w Brzesku przy ulicach Uczestników Ruchu Oporu i Spółdzielczej, budowa kanalizacji sanitarnej w Brzesku na osiedlu Szczepanowskie, budowa kanalizacji sanitarnej w północnej części miasta Brzeska – ulice Młyńska, Stawowa, część Wodnej, Słotwińska, Głucha i północna część ulicy Kopernika, budowa kanalizacji sanitarnej w Jadownikach przy ulicach Środkowej i Wschodniej oraz w Brzesku przy ulicach Starowiejskiej i Bujaka. Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Jasień na ulicach Klonowej i Klonowej Bocznej. W ramach projektu zostanie wykonanych ponad 28 kilometrów sieci kanalizacyjnej. Do sieci kanalizacyjnej podłączonych zostanie około 3720 osób.


IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast