Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko: Samochód wpadł do koryta Uszwicy! / zdjęcia

Brzesko: Samochód wpadł do koryta Uszwicy! / zdjęcia

W piątek 3 listopada 2017 r. na terenie budowy nowego mostu na Uszwicy (Brzesko, ulica Adama Mickiewicza, w ciągu drogi krajowej nr 75) doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Samochód staranował zabezpieczenia i zjechał z głębokiego wykopu w korycie rzeki.

Jak udało się nam ustalić – samochodem osobowym jechały dwie osoby, którym na szczęście nic się nie stało. Kobieta kierująca samochodem twierdziła, że w ten sposób poprowadziła ją nawigacja samochodowa (!). 

Jak widać nie zawsze można ufać technice i we wszystkim należy zachować ostrożność. Z kolei drogowcy będą musieli popracować nad lepszym zabezpieczeniem tak głębokich wykopów.

Jak informuje Ewelina Buda – rzecznik prasowy brzeskiej policji:

Do zdarzenia doszło dzisiaj (3.11) wczesnym rankiem po godz. 5.00 w rejonie remontowanego mostu na drodze krajowej nr 75 w Brzesku, na ulicy Mickiewicza. O zmianie organizacji ruchu i remoncie mostu przy wjeździe do Brzeska od strony Nowego Sącza informują znaki drogowe. Kierująca oplem astrą jednak te znaki całkowicie zignorowała i zamiast przejechać po tymczasowym moście pojechała na wprost. Samochód zjechał po stromej skarpie i znalazł się w głębokim wykopie. Kierująca i jej pasażer na szczęście nie doznali obrażeń ciała. Po wydostaniu się z pojazdu 20-latka tłumaczyła policjantom, że tak pokierowała ją nawigacja. Kobieta została ukarana mandatem karnym.

Prace w tym miejscu przy budowie nowej przeprawy trwają już od kilku miesięcy. Ruch odbywa się po stalowym moście ustawionym tymczasowo obok placu budowy.

Apelujemy do kierowców korzystających z nawigacji GPS oraz innych urządzeń ułatwiających dotarcie do celu o ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że na drodze musimy się kierować przede wszystkim znakami drogowymi, nawet najnowocześniejsze urządzenie, choć ułatwi podróż, to jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku i obserwacji sytuacji drogowej – dodaje Ewelina Buda.

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości jednego z naszych czytelników.

Poniżej przedstawiamy również widok z drona na teren budowy nowej przeprawy mostowej (zdjęcie z października 2017 r.).

IB

Foto Krzysztof Bogusz 

2 komentarze

  1. Na kursie i na ścieżce… dlaczego fałszywie naprowadzali? Rosyjski satelita naprowadzał nawigację samochodu, jakby chciał, żeby się rozbili… Polska powinna mieć własny system GPS

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast