Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko: Samochód wpadł do koryta Uszwicy! / zdjęcia

Brzesko: Samochód wpadł do koryta Uszwicy! / zdjęcia

W piątek 3 listopada 2017 r. na terenie budowy nowego mostu na Uszwicy (Brzesko, ulica Adama Mickiewicza, w ciągu drogi krajowej nr 75) doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Samochód staranował zabezpieczenia i zjechał z głębokiego wykopu w korycie rzeki.

Jak udało się nam ustalić – samochodem osobowym jechały dwie osoby, którym na szczęście nic się nie stało. Kobieta kierująca samochodem twierdziła, że w ten sposób poprowadziła ją nawigacja samochodowa (!). 

Jak widać nie zawsze można ufać technice i we wszystkim należy zachować ostrożność. Z kolei drogowcy będą musieli popracować nad lepszym zabezpieczeniem tak głębokich wykopów.

Jak informuje Ewelina Buda – rzecznik prasowy brzeskiej policji:

Do zdarzenia doszło dzisiaj (3.11) wczesnym rankiem po godz. 5.00 w rejonie remontowanego mostu na drodze krajowej nr 75 w Brzesku, na ulicy Mickiewicza. O zmianie organizacji ruchu i remoncie mostu przy wjeździe do Brzeska od strony Nowego Sącza informują znaki drogowe. Kierująca oplem astrą jednak te znaki całkowicie zignorowała i zamiast przejechać po tymczasowym moście pojechała na wprost. Samochód zjechał po stromej skarpie i znalazł się w głębokim wykopie. Kierująca i jej pasażer na szczęście nie doznali obrażeń ciała. Po wydostaniu się z pojazdu 20-latka tłumaczyła policjantom, że tak pokierowała ją nawigacja. Kobieta została ukarana mandatem karnym.

Prace w tym miejscu przy budowie nowej przeprawy trwają już od kilku miesięcy. Ruch odbywa się po stalowym moście ustawionym tymczasowo obok placu budowy.

Apelujemy do kierowców korzystających z nawigacji GPS oraz innych urządzeń ułatwiających dotarcie do celu o ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że na drodze musimy się kierować przede wszystkim znakami drogowymi, nawet najnowocześniejsze urządzenie, choć ułatwi podróż, to jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku i obserwacji sytuacji drogowej – dodaje Ewelina Buda.

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości jednego z naszych czytelników.

Poniżej przedstawiamy również widok z drona na teren budowy nowej przeprawy mostowej (zdjęcie z października 2017 r.).

IB

Foto Krzysztof Bogusz 

2 komentarze

  1. Na kursie i na ścieżce… dlaczego fałszywie naprowadzali? Rosyjski satelita naprowadzał nawigację samochodu, jakby chciał, żeby się rozbili… Polska powinna mieć własny system GPS

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast