Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Segregowane śmieci i tak lądują w jednym koszu?

Brzesko. Segregowane śmieci i tak lądują w jednym koszu?

Po co segregować, jak wszystko wrzucą do jednej śmieciarki? – pytają mieszkańcy osiedla Browarna w Brzesku. Jeden z naszych słuchaczy zaobserwował, że do jednego samochodu wrzucane są papier, szkło i plastik. Brzeskie Zakłady Komunalne tłumaczą, że tak się dzieje, bo niestety mieszkańcy źle segregują odpady.

Staram się starannie segregować śmieci. Wrzucam surowce do odpowiednich koszy – napisał do naszej redakcji pan Marek. – Jego znajomy zaobserwował, że wszystko trafia do jednej śmieciarki.  Zobaczyłem na ulicy, że osoby wywożące śmieci wrzucają wszystko do jednego samochodu: plastik, papier. Więc zastanawiam się po co segregować – dodaje.

Janusz Filip, prezes Brzeskich Zakładów Komunalnych, firmy która wywozi śmieci z terenu miasta, przyznaje, że największy problem jest w śmietnikach przy blokach, bo nie każdy lokator dobrze segreguje śmieci. – Czasami jest tak, że mieszkańcy wszystko wrzucają do jednego pojemnika i papier, plastik i szkło. Zabieramy te odpady w całości, a później są ręcznie sortowane – podkreśla.

Podobny problem jest także w innych miastach. Zdaniem specjalistów nadal w Polsce odzyskiwanie surowców wtórnych jest zbyt małe.

 Łukasz Wrona RDN/IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast