Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Segregowane śmieci i tak lądują w jednym koszu?

Brzesko. Segregowane śmieci i tak lądują w jednym koszu?

Po co segregować, jak wszystko wrzucą do jednej śmieciarki? – pytają mieszkańcy osiedla Browarna w Brzesku. Jeden z naszych słuchaczy zaobserwował, że do jednego samochodu wrzucane są papier, szkło i plastik. Brzeskie Zakłady Komunalne tłumaczą, że tak się dzieje, bo niestety mieszkańcy źle segregują odpady.

Staram się starannie segregować śmieci. Wrzucam surowce do odpowiednich koszy – napisał do naszej redakcji pan Marek. – Jego znajomy zaobserwował, że wszystko trafia do jednej śmieciarki.  Zobaczyłem na ulicy, że osoby wywożące śmieci wrzucają wszystko do jednego samochodu: plastik, papier. Więc zastanawiam się po co segregować – dodaje.

Janusz Filip, prezes Brzeskich Zakładów Komunalnych, firmy która wywozi śmieci z terenu miasta, przyznaje, że największy problem jest w śmietnikach przy blokach, bo nie każdy lokator dobrze segreguje śmieci. – Czasami jest tak, że mieszkańcy wszystko wrzucają do jednego pojemnika i papier, plastik i szkło. Zabieramy te odpady w całości, a później są ręcznie sortowane – podkreśla.

Podobny problem jest także w innych miastach. Zdaniem specjalistów nadal w Polsce odzyskiwanie surowców wtórnych jest zbyt małe.

 Łukasz Wrona RDN/IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast