Nie przegap
Strona główna » Kultura » Brzesko. Spektakl teatralny “Słodki Drań” w reżyserii Dariusza Gnatowskiego

Brzesko. Spektakl teatralny “Słodki Drań” w reżyserii Dariusza Gnatowskiego

plakat_Już wkrótce, bo 14 grudnia 2015 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku mieszkańcy powiatu brzeskiego będą mieli okazję obejrzeć znakomity spektakl poświęcony problematyce życia z cukrzycą.

Pomysłodawcą projektu edukacyjnego dla diabetyków i o diabetykach i zarazem reżyserem spektaklu jest znany polski aktor filmowy i teatralny oraz założyciel Fundacji „Wstańmy razem! Aktywna rehabilitacja” – Dariusz Gnatowski, który sam od wielu lat zmaga się z cukrzycą.

„Słodki Drań” to historia światowej sławy dyrygenta, który nie potrafi pogodzić się ze swoją chorobą. Początkowo lekceważy wszelkie objawy i niebezpieczne powikłania, udając, że problem wcale go nie dotyczy. Spektakl ma formę komedii. Autorem scenariusza jest aktor i dramaturg Jan Jakub Należyty.

Projekt, poza spektaklem, obejmuje także warsztaty i wykłady zwiększające świadomość osób, którzy w swoim życiu zetknęli się z tym schorzeniem.

Na wydarzenie serdecznie zapraszają organizatorzy – starosta brzeski Andrzej Potępa oraz Tomasz Latocha – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego.

Inicjatywa jest współfinansowana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz w ramach dotacji Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2015.

WSTĘP WOLNY
Ilość miejsc ograniczona

sp / IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast