Don't Miss
Home » Kultura » Brzesko – stare banknoty i monety

Brzesko – stare banknoty i monety

8 listopada o godzinie 18.00 w Sali wystawowej starego Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku przy ulicy Kościuszki 7 odbędzie się wystawa zatytułowana „Banknoty i monety II Rzeczpospolitej, na którą zapraszają organizatorzy: radny RM Adam Kwaśniak i MOK Brzesko.

Wystawę rozpocznie pokaz multimedialny, a następnie odwiedzający będą mogli obejrzeć eksponaty polskich środków płatniczych pochodzących z początków II Rzeczpospolitej i okresu międzywojennego. Będzie to bardzo ciekawy pokaz, który wszystkim interesującym się historią dostarczy sporo wiedzy na temat kształtowania się polskiego państwa po odzyskaniu wolności w 1918 roku, którego na pewno istotnym elementem było również tworzenie się polskiego pieniądza jako podstawy ciągłości jego istnienia, a silna narodowa waluta na pewno jest tego gwarantem. To bardzo ważny i ciekawy temat, zwłaszcza dzisiaj w perspektywie zrzeczenia się tego prawa na rzecz waluty ogólnoeuropejskiej, której przyszłość rysuje się dość mgliście.

 

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast