Don't Miss
Home » Wiadomości » Brzesko. Sukces w zwalczaniu handlu podrabianą odzieżą

Brzesko. Sukces w zwalczaniu handlu podrabianą odzieżą

IMG_5188Policjanci zabezpieczyli ubrania, obuwie, galanterię i okulary, opatrzone znakami towarowymi znanych marek. Już wstępne analizy wskazują, że przedmioty te są tanimi „podróbkami”.

Informacje o tym, że na jednym z popularnych portali aukcyjnych pojawiają się podrabiane przedmioty znanych marek napłynęły do małopolskich policjantów w pierwszych miesiącach br. Podjęte czynności doprowadziły do ustalenia osoby, oferującej tanie imitacje drogich, markowych wyrobów odzieżowych.

W połowie kwietnia 2016 r. policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Brzesku we współpracy z policjantami z Wydziału dw.  z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zabezpieczyli w siedzibie jednej z firm na terenie powiatu brzeskiego ponad 200 sztuk różnego rodzaju odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Przedstawiciel poszkodowanych firm oszacował wartość strat wynikłych z przestępstwa na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Handel fałszywkami odbywał się poprzez Internet, gdzie sprawca założył w tym celu sklep. Klienci zachęcani byli do zakupów niskimi cenami, które tłumaczono w ten sposób, iż oferowana odzież jest „outletowa”. W rzeczywistości były to niskiej jakości imitacje.

Za obrót towarem nielegalnie oznakowanym markowymi znakami towarowymi, stanowiący stałe źródło dochodu, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Brzesko

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast