Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Światełko w tunelu w sprawie zjazdu z autostrady na Sącz

Brzesko. Światełko w tunelu w sprawie zjazdu z autostrady na Sącz

Jak podaje portal rdn.pl, co prawda na razie tylko na papierze i w planie zagospodarowania przestrzennego Brzeska, ale to już światełko w tunelu i nadzieja na nową trasę. Ma ona przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo.

Radni Brzeska uchwalili właśnie plan zagospodarowania przestrzennego dla części Brzeska i Jasienia. Wyznaczono strefę gospodarczą, miejsca pod budownictwo mieszkaniowe, ale najistotniejsza jest decyzja o wyznaczeniu gruntów pod planowany zjazd z autostrady.

Pierwsza część zjazdu już powstała. Łączy ona autostradę z dawną krajową „czwórką”. Kolejnego etapu nie mogą doczekać się kierowcy. Teraz by dostać się na drogę w kierunku Nowego Sącza trzeba przejechać aż trzy ronda. – W godzinach szczytu tworzą się olbrzymie korki – mówią.

Plany budowy kolejnego etapu są. Radni Brzeska już zabezpieczyli grunty pod tę inwestycję. – Uchwalenie planu zabezpiecza teren aby nie powstały tam inne inwestycje – mówi burmistrz Grzegorz Wawryka.

Zjazd w Brzesku ma być budowany jako pierwszy w ramach modernizacji ‚sądeczanki’. Ten nie wiadomo kiedy nastąpi, bo różne samorządy mają inne wizje przebiegu tej trasy.rdn / IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast