Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Szczęśliwy finał poszukiwań

Brzesko. Szczęśliwy finał poszukiwań

policjaPolicyjny pies doprowadził do mężczyzny manifestującego chęć odebrania sobie życia.

Blisko 30 osób brało udział w poszukiwaniach mężczyzny, który przejawiał chęć popełnienia samobójstwa. Mężczyzna wyszedł z domu i udał się do pobliskiego lasu. Na miejscu pojawiły się wszystkie policyjne patrole, które zaczęły szukać 43-latka. Największą jednak rolę odegrał policyjny pies, który złapał trop i doprowadził służby ratunkowe do zaginionego.

22 września w godzinach popołudniowych dyżurny brzeskiej jednostki odebrał niepokojący telefon. Osoba zgłaszająca informowała, że 43-latek głośno manifestował chęć odebrania sobie życia, po czym wyszedł do lasu. Dyżurny zadysponował wszystkie siły policyjne na miejsce zdarzenia. Działania wspomagali również strażacy i funkcjonariusze z Tarnowa. Tym razem bardzo pomocny okazał się „czworonożny funkcjonariusz”. Policyjny pies szybko złapał trop i doprowadził służby ratunkowego do zaginionego mężczyzny. 43-latka zabrało pogotowie ratunkowe.

Niejednokrotnie specjalnie przeszkolone psy są wykorzystywane w działaniach policyjnych, nie tylko do tropienia sprawców przestępstw, ale również w działaniach ratunkowych i poszukiwawczych. Czworonożni przyjaciele byli i są pomocni w różnego rodzaju akcjach. Czasami nawet najnowocześniejszy policyjny sprzęt nie zastąpi ich policyjnego nosa.

KPP Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast