Nie przegap
Strona główna » Kultura » Brzesko: „Teatralne Lustra” – zdjęcia

Brzesko: „Teatralne Lustra” – zdjęcia

6-nW sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego już po raz drugi w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbyły się Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży „Teatralne Lustra” organizowane przez Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu – Biuro w Tarnowie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Brzesku. Partnerami Konfrontacji byli: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku oraz Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Patronatem honorowym objęli imprezę starosta brzeski Andrzej Potępa oraz burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. Wśród wielu celów tego dwudniowego święta teatru wymienić należy prezentację dokonań artystycznych teatrów dziecięcych i młodzieżowych, ukazanie różnorodnych form działalności teatralnej oraz doskonalenie warsztatu teatralnego instruktorów i prowadzonych przez nich zespołów.

W Konfrontacjach zaprezentowało się 20 zespołów teatralnych z powiatów bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego ocenianych przez Konsultantów: Ziutę Zającówną, Jaceka Milczanowskiego i Bogdana Słomińskiego. Nagroda główna przeglądu to „Diamentowe Lustro”, a także udział w Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”, który odbędzie się 12-13 czerwca br. w Nowym Sączu.

Przegląd był finansowany przez MCK Sokół w Nowym Sączu i Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, a dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Starostwo Powiatowe w Brzesku oraz Urząd Miejski w Brzesku. „Diamentowe Lustro” ufundował w tym roku burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka.

Sponsorami byli: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Brzesku, T-Mobile oraz ciastkarnia Roberta Stefka, Avitex i piekarnia Winiarscy.

Laureatem głównej nagrody tym razem została grupa teatralna JAGA ze Szkoły Podstawowej w Wojniczu, która wystawiła spektakl pt. „Uczeń Czarnoksiężnika” (scenariusz i reżyseria Bernadetta Brzuchacz). Zwycięzcy otrzymali też zaproszenie do wzięcia udziału w XXVIII Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek” w Nowym Sączu. Zespół Konsultantów przyznał także indywidualną nagrodę dla instruktora nagrodzonego zespołu. Została nią wyróżniona Bernadetta Brzuchacz, która otrzymała smartfon ufundowany przez MOBIL-TEL – Autoryzowany Punkt Sprzedaży T-Mobile w Brzesku.

Brzesko reprezentowały dwa zespoły – Miszmasz ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Stonoga ze Szkoły Podstawowej nr 2. Pierwszy otrzymał wyróżnienie I stopnia („Trzeba zrobić przedstawienie” – scenariusz i reżyseria: Agata Kawalerczyk, Magdalena Głowacka-Zastawnik, Agnieszka Leś), drugiemu z nich przyznano wyróżnienie II stopnia. („Magia książki” – scenariusz, reżyseria, scenografia: Agata Podłęcka, muzyka: Andrzej Gicala). Wszystkie zespoły otrzymały nagrody finansowe i słodycze.

MOK Brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast