Nie przegap
Strona główna » Kultura » Brzesko – Teatralne Lustra

Brzesko – Teatralne Lustra

9 i 10 maja (środa, czwartek) br. w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym im. Jana Pawła II w Brzesku odbędą się 1. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży Teatralne Lustra. Do udziału w konkursie zgłosiło się piętnaście dziecięcych zespołów i osiem młodzieżowych, działających w instytucjach kultury i szkołach w Brzesku, Bochni, Dąbrowie Tarnowskiej, Tarnowie oraz powiatach: brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego.

Wszystkie przedstawienia teatralne oceniać będzie zespół konsultantów: dr hab. Ziuta ZAJĄCÓWNA – aktorka, reżyser, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, dyrektor artystyczny krakowskiego Teatru Proscenium prof. Edward DOBRZAŃSKI – wieloletni dziekan Wydziału Aktorskiego i prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Jacek MILCZANOWSKI – aktor, reżyser, autor scenariuszy i adaptacji scenicznych, obecnie współpracujący z niezależnymi grupami teatralnymi i filmowymi.

Komisja przyzna nagrody i wyróżnienia, Nagrodę Główną DIMENTOWE LUSTRO za poszukiwanie nowatorskich form wyrazu w teatrze, a także nominuje zespół do udziału w finale XXVII Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży Bajdurek w Nowym Sączu.

Teatralne Lustra to przedsięwzięcie teatralno-edukacyjne, którego celem jest ukazanie różnorodnych form wypowiedzi scenicznej, inspirowanie instruktorów do poszukiwań nowych form pracy artystycznej, edukacyjnej i wychowawczej oraz popularyzacja i wspieranie teatralnej twórczości dzieci i młodzieży. Partnerami projektu są Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku.

mok brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast