Nie przegap
Strona główna » Kultura » Brzesko – Teatralne Lustra

Brzesko – Teatralne Lustra

9 i 10 maja (środa, czwartek) br. w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym im. Jana Pawła II w Brzesku odbędą się 1. Konfrontacje Teatrów Dzieci i Młodzieży Teatralne Lustra. Do udziału w konkursie zgłosiło się piętnaście dziecięcych zespołów i osiem młodzieżowych, działających w instytucjach kultury i szkołach w Brzesku, Bochni, Dąbrowie Tarnowskiej, Tarnowie oraz powiatach: brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego.

Wszystkie przedstawienia teatralne oceniać będzie zespół konsultantów: dr hab. Ziuta ZAJĄCÓWNA – aktorka, reżyser, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, dyrektor artystyczny krakowskiego Teatru Proscenium prof. Edward DOBRZAŃSKI – wieloletni dziekan Wydziału Aktorskiego i prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Jacek MILCZANOWSKI – aktor, reżyser, autor scenariuszy i adaptacji scenicznych, obecnie współpracujący z niezależnymi grupami teatralnymi i filmowymi.

Komisja przyzna nagrody i wyróżnienia, Nagrodę Główną DIMENTOWE LUSTRO za poszukiwanie nowatorskich form wyrazu w teatrze, a także nominuje zespół do udziału w finale XXVII Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży Bajdurek w Nowym Sączu.

Teatralne Lustra to przedsięwzięcie teatralno-edukacyjne, którego celem jest ukazanie różnorodnych form wypowiedzi scenicznej, inspirowanie instruktorów do poszukiwań nowych form pracy artystycznej, edukacyjnej i wychowawczej oraz popularyzacja i wspieranie teatralnej twórczości dzieci i młodzieży. Partnerami projektu są Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku.

mok brzesko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast