Don't Miss
Home » Wiadomości » Brzesko. Upozorował kradzież samochodu

Brzesko. Upozorował kradzież samochodu

policjaDo 3 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który zawiadomił Policję o niepopełnionym przestępstwie i złożył fałszywe zeznania. 37-latek zgłosił kradzież użytkowanego przez siebie samochodu. Miał zamiar najprawdopodobniej wyłudzić odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej. Kryminalni ustalili, że do kradzieży w ogóle nie doszło, a cała historia została wymyślona.

30 października dyżurny brzeskiej komendy odebrał zgłoszenie o kradzieży wartego 70 tysięcy złotych samochodu marki Opel. 37-letni użytkownik pojazdu twierdził, że pozostawił samochód na jednym z parkingów hotelowych. Z jego relacji wynikało, że całą noc spędził w hotelu, a rano zobaczył, że na parkingu nie ma samochodu.

Brzescy policjanci, którzy zajęli się sprawą zaczęli szczegółowo sprawdzać i weryfikować informacje podane przez zgłaszającego. Szybko zorientowali się, że zeznania mężczyzny nie pokrywają się z ich ustaleniami, a sytuacja opisana przez zgłaszającego w rzeczywistości wyglądała zupełnie inaczej. Okazało się, że 37-latek upozorował kradzież pojazdu. Zgłaszający chciał tym samym wyłudzić odszkodowanie. Policjanci odnaleźli też rzekomo skradzionego opla, który bezpiecznie został pozostawiony w garażu u znajomego.

Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci dotarli również do osób, które zostały przez 37-latka wykorzystane do fikcyjnej kradzieży. Mundurowi sprawdzają, czy osoby te wiedziały o zamiarach swojego znajomego. Mężczyzna odpowie za zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie oraz za składanie fałszywych zeznań.

KPP Brzesko

One comment

  1. Szkoda tylko, że sprawa trafi do sądu, gdzie rzeczony pan pewnie wymiga się od jakiejkolwiek odpowiedzialności i skończy się na karze w zawieszeniu. W takich sytuacjach powinno obliczyć się koszty jakie poniosła Policja na postępowanie, doliczyć koszty sądowe, przeprowadzić sprawę w trybie przyspieszonym (żeby wyrok był powiedzmy do końca tygodnia), zasądzić te koszty + grzywne, a jako zabezpieczenie zatrzymać samochód. Myślę, że tacy „specjaliści” szybko by się oduczyli prób wyłudzeń 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast