Home » Wiadomości » Brzesko: Usiłował włamać się do sklepów

Brzesko: Usiłował włamać się do sklepów

policjaDo 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który w weekend usiłował włamać się do sklepów. Spłoszony przez postronną osobę uciekł. Dzięki rysopisowi policjanci bardzo szybko zatrzymali go na terenie miasta.

9 września dyżurny brzeskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu włamania do jednego z brzeskich sklepów. Sprawca używając kostki brukowej wybił w nim szybę, po czym spłoszony oddalił się w nieznanym kierunku. Policjanci bardzo szybko namierzyli przestępcę na terenie Brzeska. Mężczyzna na widok patrolu przyspieszył kroku i usiłował oddalić się. Zatrzymany 30—latek był kompletnie pijany. Badanie na stan trzeźwości wskazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jak tłumaczył mundurowym wracał z „suto zakrapianej” imprezy i wpadł na pomysł dokonania włamań. Jego powrót z imprezy zakończył się w policyjny areszcie. W trakcie wykonywanych czynności z zatrzymanym okazało się, że chwilę wcześniej sprawca usiłował włamać się do innego pobliskiego sklepu. Rzucając kostką brukową w wystawę sklepową oraz szarpiąc za kraty chciał pokonać zabezpieczenia. Na szczęście z negatywnym skutkiem.

Policjanci ustalili również, że sprawca w sierpniu tego roku włamał się do sklepu na terenie Brzeska. Do wnętrza wszedł wyłamując wentylator. Włamywacz skradł wówczas papierosy i alkohol. Przeznaczył je na swój własny użytek.

30-latek nie był w przeszłości karany za podobne przestępstwa. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP w Brzesku

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast