Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko: utonął 10 letni chłopiec / 22 marca 2017 r.

Brzesko: utonął 10 letni chłopiec / 22 marca 2017 r.

Do tragicznego zdarzenia doszło w Domu Pomocy Społecznej w Brzesku w dniu 22 marca 2017 r. W trakcie zajęć rehabilitacyjnych utonął 10 letni, niepełnosprawny chłopiec.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Policja oraz Prokuratura w Brzesku. Przyczynę śmierci dziecka ustali sekcja zwłok. Na potrzeby śledztwa zabezpieczono m.in. nagrania z kamer monitoringu. Trwają przesłuchania świadków.

W pomieszczeniu, w którym doszło do tragedii znajdowało się jeszcze jedno dziecko oczekujące na zabieg.

– Wstępne ustalenia wskazują, że fizjoterapeutka w chwili zdarzenia zajmowała się drugim chłopcem. Będziemy zabezpieczać monitoring i dokonywać jego oględzin. Przesłuchani zostaną również świadkowie – mówi Andrzej Leśniak prokurator Prokuratury Rejonowej w Brzesku.

Dom Pomocy Społecznej w Brzesku jest placówką pobytu stałego, przeznaczona dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, dziewczynek i chłopców, z możliwością pozostania po 30-roku życia. Zadaniem Domu jest zapewnienie całodobowej opieki dla 50 osób.

Opiekę nad dziećmi i osobami potrzebującymi w tym miejscu prowadzą siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Instytucja funkcjonuje od 1919 r.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast