Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Wigilia dla ubogich, bezdomnych i samotnych

Brzesko. Wigilia dla ubogich, bezdomnych i samotnych

Blisko sto pięćdziesiąt osób usiadło w Brzesku do wspólnej wigilijnej kolacji. Ubogich, samotnych i bezdomnych po raz 23. gościli Anna i Kazimierz Kuralowie, właściciele restauracji „Galicyjska”. Były także życzenia i wspólne kolędowanie. Na stołach pojawiły się wigilijne przysmaki.

Jedni przyszli po raz pierwszy, inni na brzeskiej wigilii bywają co roku. – Jestem samotna. Przyszłam się tu spotkać z ludźmi – mówiła jedna z uczestniczek. – Przyszłam tu pierwszy raz, jestem bezdomna – dodaje kolejna uczestniczka kolacji wigilijnej. Dla osób potrzebujących jest to jedyny dzień w roku, podczas którego mogą zapomnieć o wszystkich troskach. – Bez pomocy dobrych ludzi, nie dalibyśmy sobie rady w organizacji – dodaje Maria Kucia, przewodnicząca brzeskiej Caritas. Taką pomoc już od 23 lat niesie Kazimierz Kural, właściciel restauracji Galicyjskiej w Brzesku –My jako chrześcijanie musimy widzieć drugiego człowieka – dodaje.

Niemal co roku w kolacji wigilijnej w Brzesku uczestniczy bp Andrzej Jeż, ordynariusz diecezji tarnowskiej. – Dla dzisiejszej młodzieży, dzieci z dobrze usytuowanych rodzin, możliwość pomagania jest wielkim przywilejem, bo dzięki temu rozwijają się na poziomach emocjonalnych i wielu innych – dodaje.
– Pan Jezus powiedział, że biednych będziecie mieć między sobą, dlatego potrzeba opieki nad tymi ludźmi – podkreśla ks. Józef Drabik, proboszcz parafii św. Jakuba w Brzesku. Uczestnicy wigilii otrzymali także paczki z świątecznymi przysmakami.


rdn

Fot. Roman Kapuściński

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast