Don't Miss
Home » Wiadomości » Brzesko. Woda w szpitalu jest już czysta

Brzesko. Woda w szpitalu jest już czysta

Właśnie dotarły do brzeskiego szpitala wyniki badań, które potwierdziły, że woda we wszystkich ujęciach tej placówki jest czysta. Można jej bezpiecznie używać do celów spożywczych i higienicznych. Od piątku obowiązywał  zakaz korzystania z wody, ponieważ pobrane podczas rutynowego badania w jednym ze szpitalnych ujęć próbki wody, wykazały obecność bakterii z grupy coli.

W piątek dyrekcja szpitala zdecydowała o wydaniu zarządzenia o zakazie używania wody ze szpitalnej sieci. Decyzja była konsultowana z Małopolskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym.
Jeszcze w piątek, czyli zaraz po otrzymaniu wyników badania cała wewnętrzna sieć została poddana dezynfekcji. Kolejnym krokiem były jej dokładne wypłukanie.

Pobrane ponownie w sobotę  w pięciu punktach  szpitala próbki wody (ich wyniki dotarły do szpitala w niedzielę) nie potwierdziły żadnych nieprawidłowości. Woda w szpitalu jest czysta pod względem bakteriologicznym. Można jej bezpiecznie używać do picia, a także mycia.

W chwili zdarzenia w szpitalu przebywało 200 pacjentów. Od piątku osoby hospitalizowane, a także personel placówki korzystali z dostarczonej na miejsce wody butelkowanej. Przez cały czas woda była także dowożona w beczkowozach.

W niedzielę sytuacja wróciła do normy.
Trwa wyjaśnianie przyczyn zanieczyszczenia ujęcia.

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast