Don't Miss
Home » Kultura » Brzesko. Wystawa „Barwy Małopolski” dla Jana Pawła II

Brzesko. Wystawa „Barwy Małopolski” dla Jana Pawła II

Barwy_MalopolskiWystawę „Barwy Małopolski” dla Jana Pawła II przygotowało Biuro Wystaw Artystycznych „U Jaksy”, samorządowa instytucja kultury Gminy Miechów. Jest to wyraz naszego hołdu dla wielkiego Polaka z Małopolski, który był i jest największym autorytetem przełomu XX i XXI wieku.

Ekspozycja ma długą i ciekawą historię albowiem zaprezentowana została już w 14 różnych miastach Polski oraz we Włoszech. Po raz pierwszy, udostępniona została zwiedzającym w podziemiach Kopalni „Wieliczka” w piątą rocznicę śmierci Jana Pawła II w Wielki Piątek 2010. 2014 rok jest rokiem kanonizacji Wielkiego Małopolanina z Wadowic, który jeszcze jako Karol Wojtyła wielokrotnie odwiedzał miechowską bazylikę. W kontekście kanonizacji bł. Jana Pawła II wystawa nabiera szczególnego znaczenia, a jej druga wędrówka rozpoczęła się w Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły u podnóża Wawelu.

Wystawa wchodzi w cykl imprez Miesiąca Papieskiego – przedsięwzięcia upamiętniającego Jana Pawła II, które jest organizowane w brzeskiej bibliotece  po raz trzeci. W załączniku przesyłam plakat wydarzenia.

Patronat medialny medialny nad wystawą – Informator Brzeski.

PiMBP w Brzesku

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast