Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. „Z nami bezpieczniej” – policyjny piknik na miły początek wakacji

Brzesko. „Z nami bezpieczniej” – policyjny piknik na miły początek wakacji

Z myślą o bezpieczeństwie podczas rozpoczynających się niebawem wakacji brzescy policjanci zaprosili dzieci, młodzież oraz dorosłych na piknik. „Z nami bezpieczniej” pod takim hasłem mundurowi i inne służby promowały podstawowe zasady bezpieczeństwa, objaśniały co zrobić, aby uniknąć przykrych zdarzeń i wypadków oraz instruowały, jak udzielać pierwszej pomocy. Przedsięwzięcie idealne wpisało się w założenia kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”  organizowanej pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. A, że nauka poprzez zabawę jest najlepszą formą przyswajania wiedzy udowodniły same dzieci uczestniczące w pikniku.

Zabawy i konkursy, pokaz sprzętu policyjnego, strażackiego i Straży Granicznej, symulator dachowania, pokaz chwytów obezwładniających, pokaz symulowanej akcji ratowniczej i pierwszej pomocy to tylko nieliczne z atrakcji, jakie przygotowała brzeska Policja. Zgromadzonych w środę (21 czerwca br.) na Placu Kazimierza Wielkiego uczestników pikniku powitał Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł.insp. Mirosław Moryl. Zaraz po krótkim słowie wstępu na scenie pojawili się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku, którzy występując w przedstawieniu „Bądź widoczny, bądź bezpieczny” przypomnieli wszystkim zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To był doskonały wstęp do miniturnieju „Bezpieczeństwo w jednym palcu mam, bo przepisy ruchu drogowego znam” rozegranego wśród przedszkolaków. Zagadki dotyczące poruszania się po drodze i numery alarmowe do służb ratunkowych nie stanowiły dla dzieci żadnego problemu. Najmłodsi pokazali i udowodnili, jak świetnie znają przepisy i zasady ruchu drogowego. W nagrodę każde przedszkole biorące udział w miniturnieju otrzymało dyplom i upominek.

Na scenie pojawiła się też grupa teatralna „Złote świetliki” działająca przy świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku. Dzieciaki odnoszą już pierwsze sukcesy teatralne a ich gra aktorska robi niezwykłe wrażenie. W profesjonalnie przygotowanym przedstawieniu „Proszę, dziękuję, przepraszam” w kontekście bezpieczeństwa dzieciaki przypomniały wszystkim o wzajemnym szacunku i uprzejmości.

Ogromne emocje wywołał pokaz chwytów obezwładniających przygotowany przez brzeskich funkcjonariuszy. Atak napastnika i obrona policjanta zrobiły na uczestnikach ogromne wrażenie, czego dowodem były okrzyki zachwytu i gromkie brawa, którymi uczestnicy pikniku obdarowali policjantów. Podobne reakcje publiczności widać było podczas pokazu symulowanej akcji ratowniczej i pierwszej pomocy przygotowanej przez Państwową Straż Pożarną w Brzesku i ratowników medycznych SP ZOZ w Brzesku.

Starsi uczestnicy pikniku mogli się zmierzyć z nieco młodszymi w rywalizacji drużynowej „Dzieci kontra dorośli”. Widać było, że dzieciaki miały najwięcej frajdy mogąc stanąć do „walki” z przedstawicielami służb i dorosłymi. Choć nie było przegranych i wygranych, to radości i śmiechu było co nie miara.

Na placu można było skorzystać z darmowego serwisu rowerowego, aby bezpiecznie przygotować jednoślad do wakacyjnych przejażdżek. Dodatkową i niezwykle obleganą atrakcją były dmuchane zjeżdżalnie, przejażdżka kucem, symulator dachowania. Furorę wśród najmłodszych, jak zwykle, wywołał Inspektor Gryf – maskotka brzeskiej policji, która dla każdego miała coś słodkiego.

Na tych, którzy aktywnie włączyli się do naszej zabawy i udzielili prawidłowych odpowiedzi na pytania zadawane przez służby ratunkowe (a nie były to łatwe pytania) czekały wspaniałe nagrody – nagrodę główną w postaci roweru ufundowała firma Zasada Trans Spedition, pozostałe: plecaki, piłki, kaski rowerowe, torby sportowe, czapki, słodycze, możliwość skorzystania z symulatora dachowania i inne nagrody ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Brzesku, Urząd Miejski w Brzesku, fundację Can-Pack oraz firmę Zasada Trans Spedition.

Miłym akcentem kończącym piknik był występ muzyczny Ani i Kingi Gurgul. Sympatyczne dziewczyny (mama i córka) zaśpiewały dla nas i urzekły głosem, tak jak urzekły jurorów i widzów programu „Aplauz, Aplauz”.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę.

Takie duże przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez udziału ludzi dobrej woli i innych służb, które bezinteresownie pomogły w przygotowaniu pikniku. Dziękujemy w szczególności współorganizatorom tj. Starostwo Powiatowe w Brzesku, Urząd Miejski w Brzesku, Komenda Państwowej Straży Pożarnej, Straż Graniczna z Tarnowa, Urząd Gminy w Szczurowej, partnerom tj. Miejski Ośrodek Kultury w  Brzesku, Powiatowa i Miejska Biblioteka w Brzesku, SP ZOZ w Brzesku, Fundacja Prodriver, Komisariat Wodny Policji w Krakowie, sponsorom tj. Fundacja Can-Pack, firmy: Zasada Trans Spedition, Megamot, Eden, Restauracja Galicyjska, Bacówka Biały Jeleń w Iwkowej.

Galeria zdjęć <<<

KPP Brzesko

Fot. Maciej Mazur

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast