Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko: Zabezpieczenie powodziowe Uszwicy

Brzesko: Zabezpieczenie powodziowe Uszwicy

DSC_0696-nW Starostwie Powiatowym w Brzesku odbyło się spotkanie dotyczące prac projektowych pod nazwą „Zabezpieczenie powodziowe w dolinie Uszwicy”. Głównym jego tematem było ustalenie warunków budowy zbiorników w Okocimiu, Gosprzydowej, Lipnicy Murowanej oraz przebudowa dróg w tym drogi krajowej nr 75.

W spotkaniu zorganizowanym przez starostę brzeskiego wzięli udział  m.in. przedstawiciele gminy: Brzesko, Gnojnik, Lipnicy Murowanej,  Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie, Zarządu Dróg Powiatowych w Brzesku oraz firm przygotowujących projekt inwestycji.

Zadanie dotyczące „Zabezpieczenia powodziowego w dolinie Uszwicy”, realizowane jest przez Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie –  administratora rzeki Uszwicy. – Planowana inwestycja obejmuje między innymi budowę zbiornika Okocim i zbiornika Gosprzydowa, które zlokalizowane są na terenie powiatu brzeskiego – mówi starosta brzeski Andrzej Potępa.

Jednym z pierwszych zadań realizowanych w ramach projektu będzie uzyskanie prawomocnej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia. Prace projektowe, w tym opracowanie Projektu Budowlanego i Wykonawczego planuje się zakończyć końcem 2015 roku.

sp

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast