Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Zatrucia czadem – winne niedrożne kominy?

Brzesko. Zatrucia czadem – winne niedrożne kominy?

Doszło już do kilku zatruć tlenkiem węgla w ostatnich tygodniach w blokach administrowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Brzesku. Mieszkańcy nie mogą spać spokojnie i alarmują, że kominy są niedrożne. Administrator twierdzi, że winni są sami lokatorzy, którzy nie wietrzą mieszkań. 

W tym przypadku było o krok od tragedii. Syn pani Marty został uratowany dzięki jej czujności, gdyby nie było jej w domu, kąpiel mogłaby się skończyć tragicznie. – Usłyszałam hałas w łazience. Syn osunął się na podłogę – dodaje. Pomoc przyszła w porę.

Mieszkańcy twierdzą, że kominy w blokach, którymi administruje Spółdzielnia Mieszkaniowa są niedrożne. – Mamy w domu czujnik czadu. Kiedyś obudził mnie dźwięk tego urządzenia o drugiej w nocy. Nikt się nie kąpał wtedy, to chyba oznacza, że kominy są niedrożne – dodaje lokatorka.

Marek Klatka, prezes spółdzielni, tłumaczy, że bloki były budowane wiele lat temu. Teraz wszyscy mieszkańcy mają szczelne okna i drzwi, i nie ma cyrkulacji powietrza, stąd przypadki zatrucia tlenkiem węgla. – Wentylacja grawitacyjna była przewidziana dla budynków budowanych pięćdziesiąt lat temu, gdzie wszystko było nieszczelne – dodaje.

Spółdzielnia już dostarcza ulotki z informacją o konieczności wietrzenia mieszkań i instalacji czujników tlenku węgla.

rdn

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast