Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Zatrucia czadem – winne niedrożne kominy?

Brzesko. Zatrucia czadem – winne niedrożne kominy?

Doszło już do kilku zatruć tlenkiem węgla w ostatnich tygodniach w blokach administrowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Brzesku. Mieszkańcy nie mogą spać spokojnie i alarmują, że kominy są niedrożne. Administrator twierdzi, że winni są sami lokatorzy, którzy nie wietrzą mieszkań. 

W tym przypadku było o krok od tragedii. Syn pani Marty został uratowany dzięki jej czujności, gdyby nie było jej w domu, kąpiel mogłaby się skończyć tragicznie. – Usłyszałam hałas w łazience. Syn osunął się na podłogę – dodaje. Pomoc przyszła w porę.

Mieszkańcy twierdzą, że kominy w blokach, którymi administruje Spółdzielnia Mieszkaniowa są niedrożne. – Mamy w domu czujnik czadu. Kiedyś obudził mnie dźwięk tego urządzenia o drugiej w nocy. Nikt się nie kąpał wtedy, to chyba oznacza, że kominy są niedrożne – dodaje lokatorka.

Marek Klatka, prezes spółdzielni, tłumaczy, że bloki były budowane wiele lat temu. Teraz wszyscy mieszkańcy mają szczelne okna i drzwi, i nie ma cyrkulacji powietrza, stąd przypadki zatrucia tlenkiem węgla. – Wentylacja grawitacyjna była przewidziana dla budynków budowanych pięćdziesiąt lat temu, gdzie wszystko było nieszczelne – dodaje.

Spółdzielnia już dostarcza ulotki z informacją o konieczności wietrzenia mieszkań i instalacji czujników tlenku węgla.

rdn

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast