Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Brzesko. Zatrzymany sprawca nielegalnego posiadania tytoniu

Brzesko. Zatrzymany sprawca nielegalnego posiadania tytoniu

IMG_5211Policjanci Wydziału dw. z przestępczością gospodarczą w toku pracy operacyjnej ustalili i rozliczyli z działalności przestępczej domowego producenta i handlarza papierosami bez znaków skarbowych akcyzy.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą  brzeskiej policji w ramach pracy operacyjnej uzyskali informację o nielegalnej sprzedaży dużej ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy na terenie jednej z miejscowości  w gminie Borzęcin.

 W toku realizacji posiadanych materiałów funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę  w wieku 47 lat u którego w trakcie przeszukania zabezpieczono krajankę tytoniową  w ilości 6,195 kg zapakowaną w siedmiu workach oraz gotowe papierosy w ilości 772 sztuki oraz puste opakowania po papierosach, dwie maszynki do krajania tytoniu i tzw. tutki na papierosy.

Sprawca przygotowane przez siebie papierosy pakował do oryginalnych ale już uprzednio używanych paczek po papierosach różnych marek a następnie rozprowadzał w terenie. Jak ustalono mężczyzna trudnił się tym procederem już od trzech lat.

Aktualnie obliczane jest uszczuplenie podatku akcyzowego.  Przestępstwo zagrożone jest  karą  do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Brzesko

7 komentarzy

  1. “Nielegalne posiadanie tytoniu” – TO JEST JAKIS DRAMAT KURWA, niewolnictwo pelna gebą.

  2. Polaki robaki ze swoja niewolniczą natura pozwola sobie na wszystko, gardze.

  3. Straszny Przekręt…napewno się gość na tej masowej produkcji dorobił milinow

  4. Pozamykac plantatorow ci.mają dopiero tytoniu. .człowiek jak nie ma innego zarobku to powinien kraść ..ile mógł się dorobić na tych fajkach na chleb i margaryne? Temu co go wydał…bo tak myślę..życzę szczęścia w życiu i powodzenia. .A stanie się zadość tak bywa

  5. Jak zacząłem czytać myślę sobie miał tego pełną stodołę, a tu 6 kg ja pitole, miał ,bo bardzo uzależniony jest od tytoniu.
    Palacz na wielką skalę, nazwany przestępcą i pewnie posiedzi a i majątek zabiorą . Żenada

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast