Don't Miss
Home » Wiadomości » Brzesko. Zmiana na stanowisku komendanta policji

Brzesko. Zmiana na stanowisku komendanta policji

Kto będzie nowym komendantem brzeskiej policji? Na tak zwanej „dziennikarskiej giełdzie” jest kilka nazwisk. Inspektor Mieczysław Moryl, komendant brzeskiej policji żegna się ze stanowiskiem. Po 25 latach pracy w służbach mundurowych odchodzi na emeryturę. Jak mówi skłoniło go tego względy osobiste. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zastąpi go dotychczasowy zastępca podinspektor Bogusław Chmielarz.

Inspektor Mirosław Moryl w policji przepracował 25 lat. Był związany z Komendą Miejską Policji w Tarnowie. Pod koniec 2015 roku został szefem tej jednostki. Niespełna od roku kieruje brzeską komendą. Jak podkreśla praca w policji daje dużo satysfakcji. – Teraz przyszedł czas, że podjąłem decyzję o odejściu. Trochę żal, bo to szmat mojego życia, ale tak zdecydowałem – dodaje.

Praca w służbach mundurowych, to ciężki kawałek chleba nie tak jak się wydaje innym osobą, że to serial telewizyjny. Jednak nie zniechęca osób, które chcą podjąć taką pracę. – Wszystkim, którzy chcieliby podjąć to wyzwanie, a nie boją się ciężkiej pracy. To jest miejsce dla nich – dodaje.

Wszystko na to wskazuje, że nowym szefem brzeskich stróżów prawa zostanie podinspektor Bogusław Chmielarz od lat związany z brzeską jednostką. Ostatnio pełnił funkcje zastępcy komendanta policji w Dąbrowie Tarnowskiej. – To są plotki. O powołaniu na stanowisko komendanta powiatowego policji decyduje komendant wojewódzki. Na obecną chwilę nie mogę powiedzieć, że zostanę komendantem w Brzesku – dodaje

Nowego komendanta poznamy zapewne za kilka tygodni.

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast