Nie przegap
Strona główna » Sport » Brzeszczanin Krzysztof Kwolek V-ce Mistrzem Polski w Brazylijskim Ju Jitsu!

Brzeszczanin Krzysztof Kwolek V-ce Mistrzem Polski w Brazylijskim Ju Jitsu!

kwolas-krzychuW Legionowie koło Warszawy w dniach 22-23 października odbyły się XII Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Ju Jitsu. BJJ jest niezwykle dynamicznie rozwijającą się dyscypliną w rodzinie sztuk walki. Dość powiedzieć, że w Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach uczestniczy aż….1200 zawodników! To właściwie mała armia świetnie  wyszkolonych wojowników.  Zorganizować sprawnie zawody w których uczestniczy tak wielka liczba zawodników, jest ogromnym wyzwaniem organizacyjnym. Wśród tej doborowej stawki nie zabrakło również brzeszczanina. Krzysztof Kwolek, młodszy brat utytułowanego Jakuba Kwolka w sobotę pierwszego dnia zawodów po pięciu stoczonych walkach zdobył tytuł “Wicemistrza Polski” w kategorii 70kg. W tej kategorii rywalizowało 40-tu zawodników.

Tytuł Mistrza Polski przypadł Wojciechowi Surowańcowi, zawodnikowi Kaito Stalowa Wola. Krzysztof Kwolek jest zawodnikiem klubu Grappling Bochnia. Następnego dnia po złoto w kategorii Masters sięgnął Arkadiusz Klasa, trener braci Kwolków.

Krzysztof Kwolek, jest uczniem 4 klasy Technikum Budowlanego w ZSP n 2 w Brzesku. Obecnie przygotowuje się do matury. Jego starszy brat Jakub Kwolek, który kilkakrotnie sięgał po tytuł Mistrza Polski, oraz odnosił sukcesy w prestiżowych zwodach w Europie – był członkiem Kadry Narodowej BJJ min. na Mistrzostwach Europy w Atenach i Madrycie, od tego roku rozpoczął studia w Krakowie i z tego powodu trochę przystopował swoje plany sportowe. Po prostu ma teraz inne priorytety, ale jeszcze nie rezygnuje z kariery sportowej. Musi się po prostu odnaleźć w nowej rzeczywistości i ułożyć swoje sprawy w teki sposób, aby znaleźć czas zarówno na wymagające studia na budownictwie, oraz intensywne treningi BJJ.

brzesko.info.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast