Nie przegap
Strona główna » Sport » Brzeszczanin Krzysztof Kwolek V-ce Mistrzem Polski w Brazylijskim Ju Jitsu!

Brzeszczanin Krzysztof Kwolek V-ce Mistrzem Polski w Brazylijskim Ju Jitsu!

kwolas-krzychuW Legionowie koło Warszawy w dniach 22-23 października odbyły się XII Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Ju Jitsu. BJJ jest niezwykle dynamicznie rozwijającą się dyscypliną w rodzinie sztuk walki. Dość powiedzieć, że w Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach uczestniczy aż….1200 zawodników! To właściwie mała armia świetnie  wyszkolonych wojowników.  Zorganizować sprawnie zawody w których uczestniczy tak wielka liczba zawodników, jest ogromnym wyzwaniem organizacyjnym. Wśród tej doborowej stawki nie zabrakło również brzeszczanina. Krzysztof Kwolek, młodszy brat utytułowanego Jakuba Kwolka w sobotę pierwszego dnia zawodów po pięciu stoczonych walkach zdobył tytuł “Wicemistrza Polski” w kategorii 70kg. W tej kategorii rywalizowało 40-tu zawodników.

Tytuł Mistrza Polski przypadł Wojciechowi Surowańcowi, zawodnikowi Kaito Stalowa Wola. Krzysztof Kwolek jest zawodnikiem klubu Grappling Bochnia. Następnego dnia po złoto w kategorii Masters sięgnął Arkadiusz Klasa, trener braci Kwolków.

Krzysztof Kwolek, jest uczniem 4 klasy Technikum Budowlanego w ZSP n 2 w Brzesku. Obecnie przygotowuje się do matury. Jego starszy brat Jakub Kwolek, który kilkakrotnie sięgał po tytuł Mistrza Polski, oraz odnosił sukcesy w prestiżowych zwodach w Europie – był członkiem Kadry Narodowej BJJ min. na Mistrzostwach Europy w Atenach i Madrycie, od tego roku rozpoczął studia w Krakowie i z tego powodu trochę przystopował swoje plany sportowe. Po prostu ma teraz inne priorytety, ale jeszcze nie rezygnuje z kariery sportowej. Musi się po prostu odnaleźć w nowej rzeczywistości i ułożyć swoje sprawy w teki sposób, aby znaleźć czas zarówno na wymagające studia na budownictwie, oraz intensywne treningi BJJ.

brzesko.info.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast