Don't Miss
Home » Wiadomości » Bucze/Pożary traw/ Piromani wrócili…

Bucze/Pożary traw/ Piromani wrócili…

Po okresie względnego spokoju, wraz z nadchodząc wiosną strażacy ponownie muszą wyruszyć do gaszenia pożarów traw. Niestety pożary traw to najczęściej efekt celowego działania podpalaczy. Od wielu lat z prawdziwą plagą podpaleń boryka się miejscowość Bucze.

3. kwietnia 2018 tuż przed godziną 16 druhowie z OSP Szczepanów zostali zadysponowani przez SKKP Brzesko do pożaru nieużytków w miejscowości  Bucze. Działania polegały na ugaszeniu ognia za pomocą tłumnic. Spalaniu uległo 0.5 h suchych traw.

Po zakończeniu działań strażacy zostali przedysponowani do miejscowości Mokrzyska w okolice obwodnicy, gdzie również paliły się nieużytki- spaleniu uległy zarośla na obszarze 30a.

Siły i środki zaangażowane w działania gaśnicze:
– JRG Brzesko GCBARt 5/36
– OSP Szczepanow GBM 2,5/8

Wiele osób  zwraca uwagę na fakt że  pożary traw w miejscowości Bucze to od lat prawdziwa plaga… Gdyby spojrzeć na statystyki, to być może okaże się, że jest to miejscowość w której najczęściej płoną nieużytki. Przypadek? Podpalenia niestety nie biorą się znikąd…

Pytanie jak długo ta sytuacja będzie trwać?  Przecież strażacy interweniujący do pożaru traw mogą być potrzebni w innym miejscu, a i koszty takich akcji są z pewnością niemałe. O oczywistych szkodach dla przyrody nie trzeba również nikogo przekonywać. 

OSP Szczepanów / IB

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast