Don't Miss
Home » Sport » Budapeszt 2017: Wojdak w kolejnym finale!

Budapeszt 2017: Wojdak w kolejnym finale!

Dla Wojciecha Wojdaka mistrzostwa świata w Budapeszcie przebiegają rewelacyjnie! Po świetnym występie w finale 800 m stylem dowolnym, w którym zdobył srebro, dziś znów zakwalifikował się do najlepszej ósemki. Tym razem dokonał tego na najdłuższym olimpijskim dystansie 1500 metrów. O kolejny medal powalczy w niedzielne popołudnie.

Wojdak popłynął w przedostatniej serii eliminacyjnej, w której jednym z jego najgroźniejszych rywali miał być Sun Yang. Chińczyk nie stanął jednak na starcie, będąc zapewne mocno rozczarowanym po swojej porażce (braku medalu) na 800 metrów. Podopieczny Marcina Kacera poradził sobie rano bardzo dobrze, zabierając się do ataku w drugiej części dystansu, uciekając reszcie stawki i wygrywając cały wyścig. Po raz trzeci w życiu i drugi w tym roku złamał barierę piętnastu minut. Wynik 14:57.39 dał mu ostatecznie 5. miejsce, a więc spokojny awans do finału.

– Wiedziałem, że rywale mają szybszy finisz ode mnie, więc chciałem zrobić sobie przewagę i dopłynąć pierwszy. Plan się udał. Staram się jak najoszczędniej pływać pierwsze tysiąc metrów, żeby zachować siły na końcówkę. Kiedyś próbowałem ruszać od samego początku, ale jeszcze nigdy takiego zabójczego tempa nie wytrzymałem. Dlatego jednak wolę się trzymać jakiegoś mocnego lidera, a w tym wyścigu takiego nie było. Ciężko się płynęło, ale też nie dałem dziś z siebie maksimum możliwości. Mam nadzieję, że do jutra wypocznę – mówił reprezentant BOSiRu Brzesko, który w niedzielę około 18:38 popłynie w walce o medale ostatniej indywidualnej konkurencji mistrzostw.

 

Szymon Gagatek / megatiming.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast