Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Budowa dróg dojazdowych w Iwkowej

Budowa dróg dojazdowych w Iwkowej

W gminie Iwkowa panuje specyficzna sytuacja jeśli chodzi o zabudowę. Sama Iwkowa to zwarta zabudowa. Jeśli zaś chodzi o pozostałe sześć miejscowości, to zabudowa w nich jest rozproszona. Rodzi to problemy. Domy znajdują się w dalekiej odległości od siebie i w wielu przypadkach brakuje dojazdów do nich. Na wniosek i z inicjatywy mieszkańców gmina dokonuje podziału geodezyjnego oraz sporządza akty notarialne, a następnie wykonuje drogi dojazdowe do posesji. Wśród mieszkańców panuje bardzo duże zainteresowanie tą pomocą ze strony gminy. Koszty utrzymania drogi gmina przejmuje na siebie. – Jeśli dla mieszkańców oprócz innych potrzeb najważniejsza jest droga, to kto ma im w tym pomóc jak nie gmina – mówi wójt Bogusław Kamiński. – Nie możemy im w tym nie pomóc, zwłaszcza jeśli sami wyrażają chęć pozbycia się potrzebnego gruntu za symboliczną złotówkę – komentuje wójt.

W tej chwili prace są bardzo zaawansowane. W najbliższym czasie gmina podpisze około 70 aktów notarialnych na zakup gruntów potrzebnych pod budowę dróg dojazdowych do posesji.

IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast