Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Budowa mostu w Brzesku na DK75 z ruchem wahadłowym / zdjęcia

Budowa mostu w Brzesku na DK75 z ruchem wahadłowym / zdjęcia

Przez trzy doby, od 7 maja do 10 maja 2018 r. będzie obowiązywał ruch wahadłowy w Brzesku, przy budowie mostu na rzece Uszwicy. Wprowadzenie ruchu wahadłowego związane jest z wykonywaniem dojazdów do budowanego mostu z obydwu stron. Prace trwały będą przez całą dobę.

W Brzesku na rzece Uszwicy, w ciągu drogi krajowej nr 75 budowany jest most łukowy, podwieszany, jedno przęsłowy o długości 40 m. Stary most był w złym stanie technicznym i z ekonomicznego punktu widzenia jego remont nie był uzasadniony. 14 kwietnia 2017 r. został przekazany plac budowy wykonawcy. Aktualnie trwa budowa chodników, do zrobienia jest jeszcze nawierzchnia. Próbne obciążenie mostu i zakończenie prac zaplanowano na czerwiec 2018 r. Koszt budowy wyniesie ok. 5 mln 400 tys. zł brutto.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z placu budowy wykonanych z drona.

Co nieco z historii:

Obiekt powstał w 1957 roku – a więc był już bardzo leciwy – do prac przystąpiono praktycznie po 60 latach od powstania starej przeprawy. Prace budowlane planowano początkowo rozpocząć w 2015 r. 

Warto również przypomnieć o nietypowym wypadku do jakiego doszło w tym miejscu, gdy 3 listopada 2017 r. kierująca samochodem osobowym staranowała zabezpieczenia i zjechała z głębokiego wykopu w korycie rzeki.

Brzesko: Samochód wpadł do koryta Uszwicy! / zdjęcia <==

GDDKiA Kraków / IB

Fot. Maciej Mazur

Marzec 2018

Października 2017

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast