Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Budynek OSP Borzęcin Dolny własnością Gminy Borzęci

Budynek OSP Borzęcin Dolny własnością Gminy Borzęci

dolny_2Od wielu lat budynek OSP W Borzęcinie Dolnym nie przechodził remontu. Doraźne prace remontowe poprawiały jego funkcjonalność oraz estetykę w niewielkim stopniu. Po wielu latach wahań, dyskusji i polemik Walne Zgromadzenie Członków OSP w Borzęcinie Dolnym w dniu drugiego marca 2013 r. podjęło uchwałę nr 1/2013. W niej wyrażona została wola dokonania darowizny działki nr 1480 o powierzchni 0,11ha na rzecz Gminy Borzęcin. Akt notarialny podpisany został dnia dwudziestego trzeciego lipca przez Prezesa OSP w Borzęcinie Dolnym Grzegorza Małka oraz Skarbnika Wacława Knapa i Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka. Jej część składową stanowi liczący 63 lata murowany, niepodpiwniczony, parterowy budynek kryty blachą.

Wójt Gminy Janusz Kwaśniak powiedział w związku z tym: „Przekazanie budynku strażnicy pozwoli podjąć zadania w zakresie przygotowania planu, tak, aby centrum kulturalne wsi mieszczące w sobie dotychczasową funkcje remizy, mogło służyć społeczności Borzęcina Dolnego oraz gminy. Już dzisiaj przystąpimy do wykonania koncepcji, która posłuży przy realizacji projektu i pozwoli uzyskać decyzje budowlaną oraz aplikować o środki z UE w nowej perspektywie planistycznej. Będzie to obiekt na miarę XXI w.”.

Prezes G. Małek wyraził radość z doprowadzenia do przekazania tego działki i obiektu strażnicy. Umożliwi to wykonanie generalnej przebudowy budynku.

Lucjan Kołodziejski

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast