Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Budynek OSP Borzęcin Dolny własnością Gminy Borzęci

Budynek OSP Borzęcin Dolny własnością Gminy Borzęci

dolny_2Od wielu lat budynek OSP W Borzęcinie Dolnym nie przechodził remontu. Doraźne prace remontowe poprawiały jego funkcjonalność oraz estetykę w niewielkim stopniu. Po wielu latach wahań, dyskusji i polemik Walne Zgromadzenie Członków OSP w Borzęcinie Dolnym w dniu drugiego marca 2013 r. podjęło uchwałę nr 1/2013. W niej wyrażona została wola dokonania darowizny działki nr 1480 o powierzchni 0,11ha na rzecz Gminy Borzęcin. Akt notarialny podpisany został dnia dwudziestego trzeciego lipca przez Prezesa OSP w Borzęcinie Dolnym Grzegorza Małka oraz Skarbnika Wacława Knapa i Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka. Jej część składową stanowi liczący 63 lata murowany, niepodpiwniczony, parterowy budynek kryty blachą.

Wójt Gminy Janusz Kwaśniak powiedział w związku z tym: „Przekazanie budynku strażnicy pozwoli podjąć zadania w zakresie przygotowania planu, tak, aby centrum kulturalne wsi mieszczące w sobie dotychczasową funkcje remizy, mogło służyć społeczności Borzęcina Dolnego oraz gminy. Już dzisiaj przystąpimy do wykonania koncepcji, która posłuży przy realizacji projektu i pozwoli uzyskać decyzje budowlaną oraz aplikować o środki z UE w nowej perspektywie planistycznej. Będzie to obiekt na miarę XXI w.”.

Prezes G. Małek wyraził radość z doprowadzenia do przekazania tego działki i obiektu strażnicy. Umożliwi to wykonanie generalnej przebudowy budynku.

Lucjan Kołodziejski

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast