Nie przegap
Strona główna » Religia » „Cała Polska tańczy dla papieża” – tańczy i Brzesko! – zdjęcia

„Cała Polska tańczy dla papieża” – tańczy i Brzesko! – zdjęcia

248166_551999454852083_655466409_nW niedzielne przedpołudnie 19 maja Brzesko w niezwykły sposób uczciło urodziny bł. Jana Pawła II.

Na Rynku w ramach ogólnopolskiej akcji “Cała Polska tańczy dla papieża” zatańczyły dzieci ze szkół podstawowych(Brzesko i Dębno), młodzież, studenci, tancerze ledniccy oraz Młodzieżowa Grupa z Parafii NMP Matki Kościoła i Św. Jakuba Ap. w Brzesku. Taniec poprowadzili wodzireje ledniccy z Grupy Impra Team.

Z okazji rocznicy urodzin Jana Pawła II na polskich ulicach i placach można było usłyszeć tegoroczną lednicką piosenkę „Ojciec” i zobaczyć ułożony do niej taniec. Organizatorzy Spotkania Młodych na Lednicy chcieli by zatańczyć go specjalnie dla bł. Jana Pawła II w bliskości jego urodzin przypadających 18 maja. To bowiem dzięki niemu Lednica powstała i co roku gromadzi dziesiątki tysięcy osób.

Tegoroczne Spotkanie Młodych odbędzie się już po raz siedemnasty. Tym razem przebiegać ono będzie pod hasłem „W imię Ojca”. Z tej okazji Siewcy Lednicy przygotowali piosenkę „Ojciec”, a ledniccy wodzireje ułożyli do niej taniec, który tańczony jest od 16 maja w różnych miejscach Polski, a 1 czerwca na Lednicy.

Te swoiste „urodziny” Jana Pawła II organizowane są już po raz drugi. Tym razem zaproponowano, aby tańczący dla Ojca Świętego równocześnie zatańczyli na cześć wszystkich ojców. Akcja „Cała Polska tańczy dla papieża” ma być także zaproszeniem na tegoroczne spotkanie, które tradycyjnie wypełni radość i entuzjazm. To właśnie radość i entuzjazm są znakiem firmowym lednickich spotkań.

Niezwykłą atmosferę Spotkań Lednickich od dawna tworzą: taniec, śpiew, młodzież oraz nasz ukochany Ojciec Święty Jan Paweł II, którego przemówienia pamiętamy do dziś.

Swój udział w akcji „Cała Polska tańczy dla papieża” zgłosiło oprócz Brzeska także kilkadziesiąt innych miast – m.in.: Tarnobrzeg, Poznań, Niegowić, Olsztyn, Lubin, Kraków, Gdańsk, Zakopane.

Cała Polska tańczy dla papieża na Rynku w Brzesku – galeria zdjęć Grupa Imprateam – Wodzireje z Brzeska <==


IB

Fot. Bogusław Hajduk

Foto – Impra Team Brzesko

Realizacja filmu: opiekun duszpasterstwa młodzieży, ks. Marian Kostrzewa

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast